REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung poszerza partnerstwo z Microsoftem. Aplikacje preinstalowane na Galaxy S20, Forza w Galaxy Store

Podczas prezentacji smartfonów z rodziny Samsung Galaxy S20 koreański producent poinformował o podtrzymaniu i poszerzeniu strategicznego partnerstwa z Microsoftem. Co to oznacza dla użytkowników Galaxy?

12.02.2020
10:36
Samsung i Microsoft: partnerstwo w zakresie gier na Galaxy S20
REKLAMA
REKLAMA

Początki współpracy Microsoftu oraz Samsunga rozpoczęły się wraz z premierą Galaxy S8, ale oficjalne partnerstwo dwóch firm zostało ogłoszone dopiero podczas debiutu Galaxy Note 10. Wtedy to aplikacja Outlook stała się domyślnym klientem elektronicznej poczty na topowych smartfonach z Korei, z kolei Samsung Gallery otrzymało bezpośrednią integrację z OneDrive. Note 10 był też sztandarowym smartfonem korzystającym z Your Phone Companion - rozwiązania integrującego powiadomienia, wiadomości i połączenia między smartfonem i PC.

 class="wp-image-983932"

Aplikacje Microsoftu zaczęły być preinstalowane na smartfonach Galaxy.

Od momentu premiery Note 10 posiadacze smartfonów Galaxy znajdą na swoich telefonach preinstalowane aplikacje Microsoftu. W pamięci smartfonu zazwyczaj czekają na nich takie programy jak Outlook, OneDrive, Word, PowerPoint, Excel, LinkedIn czy Your Phone Companion. Jednocześnie Samsung integruje własne, autorskie rozwiązania z usługami Microsoftu. Dobrym tego przykładem jest rysik w Note, działający w unikalny sposób z Outlookiem.

Partnerstwo Microsoftu oraz Samsunga ma bardzo wyraźny wydźwięk. Oto producent topowych smartfonów z Androidem łączy siły z producentem topowych aplikacji dla komunikacji oraz biznesu. Teraz oba technologiczne molochy idą krok dalej, ogłaszając współpracę na polu zgoła odmiennym od biznesu.

 class="wp-image-1003440"

Microsoft i Samsung rozszerzają współpracę o interaktywną rozgrywkę oraz gry wideo.

Dzięki temu aplikacja Forza Street (dostępna od dłuższego czasu na PC) najpierw pojawi się na smartfonach z rodziny Samsung Galaxy S20. Gra wyścigowa będzie dostępna przez pewien czas wyłącznie w Galaxy Store, a dopiero później pojawi się w Google Play oraz App Store. Wcześniej grą z czasową wyłącznością dla Galaxy Store był Fortnite, chociaż wtedy okres wyłączności trwał zaledwie kilka - kilkanaście dni, w zależności od regionu.

Muszę jednak wylać wiadro zimnej wody na głowy wszystkim miłośnikom gier wyścigowych. Forza Street niestety nie jest produkcją tworzoną przez utalentowanych deweloperów stojących za seriami Forza Motorsport oraz Forza Horizon. Mamy bowiem do czynienia z farbowanym lisem. Gra we wczesnej fazie produkcji nazywała się Miami Race i jest tworzona przez szerzej nieznane studio Electric Square.

Twórcom gry można wybaczyć brak renomy i rozpoznawalności. Nie można za to wybaczyć formy, w jakiej Forza Street dojedzie na linię startu. Mamy bowiem do czynienia z prostą aplikacją w której gracz naciska wyłącznie gaz lub hamulec. Trochę takie drag race, tylko uproszczone do maksimum. Tytuł nie będzie miał więc absolutnie nic wspólnego z kapitalnymi odsłonami na Xboksa. No, oczywiście poza logo.

REKLAMA

Samsung i Microsoft wspólnie patrzą w chmurę.

Potworek w postaci Forzy Street to tylko początek partnerstwa w obszarze gier wideo. Podczas prezentacji Samsunga Galaxy S20 przedstawiciele koreańskiego giganta deklarowali ścisłą współpracę w zakresie strumieniowania. Najprawdopodobniej chodzi o usługę xCloud, która pozwala grać w tytuły z Xboksa oraz Windows 10 na dowolnym ekranie, w tym ekranie smartfonu. Samsung Galaxy S10 ma być flagowym smartfonem dla takiej usługi i możemy się spodziewać, że to ten model jako pierwszy otrzyma możliwość zainstalowania finalnej, pełnej wersji xCloud.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA