Gry  / News

Nareszcie gameplay z Red Dead Redemption 2. Tak wygląda produkcja, która „zmieni nasze podejście do gier“

Rockstar nie sądzi, że Red Dead Redemption 2 przebije GTA V pod względem rewelacyjnej sprzedaży. Utalentowani twórcy wierzą jednak, że przygoda na Dzikim Zachodzie kompletnie zmieni nasze podejście do gier wideo. Cokolwiek ma to oznaczać.

Muszę przyznać, że pierwsze materiały reklamowe z Red Dead Redemption 2 mnie nie porwały. Jestem spokojny o jakość tej produkcji, ale zwiastuny nie były w stanie mnie zachwycić. Może zbyt wiele oczekiwałem od Rockstara. Może po świetnym Grand Theft Auto V nie potrafię się już tak łatwo zachwycić. Niezależnie jaka jest odpowiedź, trailery RDR2 nie zbudzały we mnie euforii.

Dlatego tak bardzo czekałem na zwiastun Red Dead Redemption 2 z czystą rozgrywką.

Żaden fragment przerywnika filmowego nie jest w stanie oddać esencji gier Rockstara. Żeby poczuć prawdziwą siłę otwartych światów tego studia, trzeba zobaczyć grę jako całość. Jako ogrom możliwości, przed którymi stawia się gracza. Jako zbiór rozmaitych mechanik i aktywności. Tego nie da się pokazać fabularnymi przerywnikami. Migawki z napadu na bank mogą być efektowne, ale nie dokumentują, dlaczego Red Dead Redemption 2 będzie wyjątkowe na tle innych gier wideo.

A będzie wyjątkowe. Rockstar pracuje nad RDR2 od sześciu lat, bez żadnych nacisków czasowych ze strony wydawcy. To studio pokazało, że posiadając (niemal) nieograniczony budżet oraz (niemal) nieograniczony czas jest w stanie stworzyć najlepsze gry na świecie. Bezkonkurencyjne. Trzymam kciuki, że nie inaczej będzie tym razem.

Mam też nadzieję, że w przeciwieństwie do Grand Theft Auto V, Red Dead Redemption 2 będzie systematycznie wspierane zawartością dla jednego gracza. Trzymam kciuki za DLC dodające nowe misje i postaci. Undead Nightmare do pierwszego RDR to jedno z najlepszych rozszerzeń we współczesnej branży gier. Szkoda by było, gdyby Rockstar skoncentrował się jedynie na Red Dead Online.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst