REKLAMA

myTaxi wjeżdża do Poznania i nawiązuje współpracę z kolejną korporacją

myTaxi, czyli aplikacja do zamawiania kursów przez smartfona, rozszerzyła dostępność swoich usług o kolejne polskie miasto. Od teraz klienci będą mogli przywołać pod współrzędne GPS taksówkę również w Poznaniu.

23.05.2018 13.17
mytaxi poznan aplikacja taxi 5
REKLAMA
REKLAMA

Uber może i spopularyzował zamawianie kursów przez aplikację, ale na polskim rynku działa wiele innych firm, które współpracują nie z „partnerami”, a z licencjonowanymi taksówkarzami. Jedną z nich jest istniejące od 2009 roku myTaxi, z którego korzysta 160 tys. kierowców, w tym 5 tys. w Polsce.

myTaxi działa w całej Europie, obecne jest w 11 krajach i ma 13 mln użytkowników. Firma chwali się, że ma największy zasięg na całym kontynencie. Do tej pory dostępność myTaxi w Polsce była ograniczona do czterech dużych ośrodków miejskich: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta i Aglomeracji Śląskiej.

myTaxi startuje w Poznaniu.

Pod system podpięta została ponad setka licencjonowanych taksówkarzy, a firma łącząca pasażerów z kierowcami nawiązała partnerstwo z lokalną korporacją taxi, czyli z Poznańskim Stowarzyszeniem Taksówkarzy. Firmy uznały, że mają na tyle inny profil działalności, że nie będą dla siebie konkurencją.

Usługa ruszyła w nowym polskim mieście dzisiaj. Kursy już teraz mogą skorzystać klienci z Polski i zagranicy, którzy korzystają - lub zaczną korzystać - z aplikacji myTaxi. Firma planuje teraz powiększenie floty, by skrócić czas oczekiwania na kurs do 5 minut.

Cennik myTaxi w Poznaniu:

  • opłata startowa - 5,85 zł;
  • cena za kilometr - 2 zł;
REKLAMA

By promować swoją usługę wśród mieszkańców Poznania (oraz wśród osób przebywających akurat teraz w tym mieście) ruszyła promocja. Do 30 czerwca klienci płacący przez aplikację będą mogli zamawiać kursy za połowę ceny.

W następnej kolejności firma planuje start w Łodzi, gdzie też prowadzone są rozmowy z lokalną korporacją taksówkarską. Poznań został zaś wybrany ze względu na użytkowników, którzy zgłaszali takie zapotrzebowanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA