REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ten przeciek może zdradzać wygląd i rozmiar następców iPhone’a X

iPhone X to rewolucyjny smartfon w ofercie Apple, który podniósł poprzeczkę naprawdę wysoko. Najpewniej już za pół roku zobaczymy następcę tego modelu, a raczej całą serię następców. Nowy wyciek może zdradzać plany Apple.

28.05.2018
17:34
iphone x
REKLAMA
REKLAMA

iPhone X jest rewolucją, od której nie ma odwrotu. Apple nareszcie odszedł od bardzo wysłużonego wzornictwa na rzecz zupełnie nowego designu, który zdefiniował wygląd smartfona AD 2018. iPhone X to także nowe podejście do obsługi interfejsu bazującej na gestach, wprowadzenie Face ID, a także świetny ekran, po raz pierwszy wykonany w technologii OLED.

Zmian jest wiele, ale niewielu będzie mogło się nimi cieszyć. Cena iPhone’a X jest zaporowa, szczególnie na rynkach mniej rozwiniętych, w tym na naszym rodzimym podwórku. Na szczęście trafiają do nas dobre wieści. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku pojawi się cała rodzina nowych iPhone’ów, wśród których znajdzie się też budżetowy model. Co wcale nie oznacza taniego urządzenia. W końcu to iPhone.

Nowy przeciek zdradza, że Apple zmienił plany wydawnicze odnośnie następców iPhone’a X.

 class="wp-image-740239"

Analityk Ming-Chi Kuo pod koniec ubiegłego roku wskazał, że Apple w 2018 roku będzie sprzedawał trzy iPhone’y z serii X:

  • obecnego (lub lekko odświeżonego) iPhone’a X z ekranem OLED 5,8 cala (458 PPI),
  • dużego iPhone’a X Plus z ekranem OLED 6,5 cala (480–500 PPI),
  • tańszą wersję iPhone’a X ze słabszym ekranem TFT-LCD o przekątnej 6,1 cala i o niższym zagęszczeniu pikseli (320–330 PPI).

Teraz pojawił się jednak przeciek z linii produkcyjnej. Chińskie źródło kryjące się na Twitterze pod nickiem Mr White - rzekomo jeden z pracowników fabryki pracującej nad iPhone’ami - podzielił się zdjęciem przedstawiającym nowy model.

Obok zdjęcia przedstawiającego ekrany widzimy krótki opis: „iPhone X 6.1 OLED”.

Jeśli opis jest prawdziwy, wygląda na to, że Apple ma inne plany, niż początkowo sądziliśmy.

W takim razie, co może pokazać Apple?

Forbes spekuluje, że Apple zmienił plany odnośnie budżetowego iPhone’a. Dotychczas myśleliśmy, że będzie nim model 6,1 cala z ekranem LCD i pojedynczym aparatem. Pojawiła się nawet możliwa cena wynosząca 799 dol.

Jeżeli przeciek się potwierdzi, najpewniej będzie to oznaczać że wszyscy trzej następcy iPhone’a X - a więc modele 5,8”, 6,1” i 6,5” - będą wyposażeni w nowocześniejszy ekran OLED. To pozostawia pytanie: czy znajdzie się tu miejsce na budżetowy model? I ile taki sprzęt może kosztować? Czy uda się zachować poziom 799 dol? A może zmiana technologii ekranu podniesie tę cenę?

Być może częściową odpowiedzią na te pytania jest iPhone SE 2.

Rendery iPhone’a SE 2 - lub iPhone’a SE (2018) - wyciekły od jednego z producentów szkieł ochronnych i od razu podbiły serca internautów. Wygląd telefonu spotkał się z bardzo pozytywną falą komentarzy. Być może to ciepłe przyjęcie sprawiło, że Apple postanowił jeszcze raz przemyśleć nadchodzącą linię smartfonów.

iphone se 2018 class="wp-image-730044"

Jest bardzo prawdopodobne, że budżetowym modelem będzie po prostu iPhone SE 2, a cała rodzina X będzie się różnić wielkościami ekranów i a aparatami, ale ich cechą wspólną będzie wysoka cena. Taki scenariusz na tę chwilę wydaje mi się najbardziej prawdopodobny.

 class="wp-image-740242"
REKLAMA
 class="wp-image-740245"

Być może o planach Apple dowiemy się więcej już w 4 czerwca, podczas konferencji WWDC 2018. Według dotychczasowych zapowiedzi, ma to być święto tanich urządzeń, na czele z odświeżoną wersją MacBooka Air, która ma być najtańszym komputerem Apple. Brzmi to jak oksymoron, ale pamiętajmy, że mamy za sobą premierę nowego iPada, który ma świetną cenę i wszystkie potrzebne funkcje. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na ruch Apple.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA