REKLAMA

Jeżeli te zdjęcia nie kłamią, iPhone SE 2018 pobije wszelkie rekordy

iPhone X nie powalił mnie swoim designem, ale iPhone SE 2018... o rany! Jeśli ten wygląd się potwierdzi, Apple będzie miał kolejny murowany hit sprzedaży.

10.05.2018 19.54
iPhone SE 2018 będzie miał bezramkowy ekran
REKLAMA
REKLAMA

iPhone 5 i 5S do dziś uchodzi za jeden z najładniejszych smartfonów. Proporcje poszczególnych elementów jak i cały minimalizm formy mają w sobie coś bardzo przyjemnego dla oka. Nic dziwnego, że Apple postanowił przedłużyć życie tego genialnego projektu pokazując w 2016 roku iPhone'a SE bazującego na projekcie iPhone'a 5.

Czas jednak biegnie nieubłaganie, a wraz z nim zmieniają się nasze przyzwyczajenia. W dzisiejszych realiach malutki, ledwie czterocalowy ekran jest po prostu niewygodny. Apple ma jednak pomysł na to, jak w miniaturowej obudowie zmieścić większy panel.

Render iPhone'a SE 2018 zapowiada rewelacyjne połączenie starego z nowym.

iphone se 2018 class="wp-image-730044"

Serwis MobileFun dotarł do renderu przedstawiającego szkło ochronne na nową wersję iPhone'a SE (2018), dzięki czemu być może zobaczyliśmy nadchodzącego smartfona w pełnej krasie. Nowy-stary projekt wygląda jak połączenie dotychczasowego iPhone'a SE i iPhone'a X. Pozostały bardzo charakterystyczne metalowe ramki wokół urządzenia, ale (praktycznie) cały front wypełnia ekran.

Tak właściwie, nie do końca cały, bo mamy też ikoniczny element wprowadzony w iPhonie X, czyli notch. To oznaczałoby, że iPhone SE (2018) porzuci Touch ID na rzecz Face ID. Zobaczylibyśmy też oczywiście nowy system obsługi bazujący na gestach. To świetna wiadomość.

iPhone SE (2018) ma być maleństwem.

 class="wp-image-730047"

Nadchodzący smartfon byłby delikatnie mniejszy od poprzednika, który w dzisiejszych realiach tonie w dłoni. Na mały rozmiar wskazuje zdjęcie wykonane rzekomo w fabryce, na którym widać osłonę ekranu iPhone'a SE (2018) leżącą tuż obok iPhone'a 5. Mniejsze wymiary potwierdza też schemat CAD, na którym widać, że nowy smartfon miałby rozmiar ok. 121 x 56 mm, podczas gdy poprzednik miał ok. 124 x 58 mm.

REKLAMA
 class="wp-image-730050"

Nigdy nie sądziłem, że tak mały smartfon wprawi mnie jeszcze w zachwyt, ale rzekomy projekt iPhone'a SE (2018) wygląda rewelacyjnie. Mam nadzieję, że urządzenie trafi na rynek w takiej formie, jaką widzimy na renderze. Jeśli będzie wycenione podobnie do iPhone'a SE, czeka nas rynkowy hit. Najtańszy iPhone będzie nie tylko kompaktowy, ale jednocześnie nowoczesny i piękniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA