REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Znamy datę WWDC 2018. Szykujcie się na wysyp nowości od Apple'a w czerwcu

Właśnie poznaliśmy datę konferencji WWDC 2018, czyli wielkiego wydarzenia Apple, na którym poznamy nowe technologie, a być może też nowe produkty tej firmy. Szykujcie się na czerwiec!

13.03.2018
20:00
apple wwdc 2018
REKLAMA
REKLAMA

Już czwartego czerwca Apple zorganizuje keynote WWDC 2018, natomiast sama impreza potrwa do 8 czerwca. WWDC, czyli Worldwide Developers Conference, jest imprezą skierowaną głównie do programistów, na której Apple prezentuje nowe rozwiązania, które w dużej mierze zostają udostępnione do rąk deweloperów.

Czy zobaczymy nowe urządzenia Apple już w czerwcu?

 class="wp-image-698644"

Z punktu widzenia zwykłego konsumenta, WWDC jest okazją do poznania nowych rozwiązań w systemach iOS, macOS, tvOS i watchOS. Znacznie ciekawiej wypadają jednak urządzenia, których nie brakowało na minionych edycjach WWDC.

Przykładowo, na WWDC 2017 Apple pokazał nowe iPady Pro, iMaca Pro, głośnik HomePod i odświeżone MacBooki.

Co możemy zobaczyć w tym roku? Pojawia się coraz więcej plotek o nowych iPadach.

W 2018 roku mamy zobaczyć odświeżoną wersję iPada Pro z nowym wyglądem bazującym na cieńszych ramkach i zaimplementowanym Touch ID. Według przecieków mamy zobaczyć odświeżenie iPada Pro 10,5 oraz 12,9, przy czym oba mają mieć nowe ekrany z odświeżaniem 120 Hz.

Ciekawie zapowiada się także nowy, podstawowy iPad, który ma być urządzeniem znacznie tańszym od dotychczasowych. Nowy iPad ma kosztować 259 dol., podczas gdy najtańsza wersja sprzedawana obecnie kosztuje 329 dol.

Pojawiają się też doniesienia o tanim MacBooku.

REKLAMA

Tani MacBook ma być następcą MacBooka Air. Ekran laptopa ma mieć przekątną 13,3 cala i rozdzielczość 2560 x 1600. Analitycy przewidują cenę na poziomie od 799 do 899 dol., kiedy obecnie MacBook Air kosztuje 999 dol. Możliwa jest także prezentacja odświeżonych MacBooków Pro z nowymi procesorami Intel Core 8. generacji.

Czy faktycznie WWDC 2018 będzie świętem tanich, przystępnych urządzeń Apple? Życzę tego sobie, jak i wam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA