REKLAMA

Android Oreo miał rozwiązać problem aktualizacji systemu Google. I w sumie rozwiązał

Google od lat nie może poradzić sobie z terminowymi aktualizacjami Androida. System w wersji Oreo miał ten problem rozwiązać, a jest jeszcze gorzej, niż było.

08.12.2017 18.23
android 8.0 8.1 oreo kiedy aktualizacja smartfony lista
REKLAMA
REKLAMA

Co roku powtarza się ten sam scenariusz. Google udostępnia nową wersję swojego systemu operacyjnego, ale skorzystać mogą z niej nieliczni użytkownicy. W kilka tygodniu po premierze Oreo trafił na zaledwie ułamek procenta sprzętów z Androidem będących w użyciu. Posiadacze pozostałych smartfonów i tabletów korzystają z przestarzałego oprogramowania.

Co roku słyszymy tę samą śpiewkę, że nowa wersja systemu tym razem już tak naprawdę rozwiąże problem fragmentacji Androida. W przypadku Oreo twórcy obiecywali nawet, że wreszcie zacznie działać mechanizm aktualizacji systemu prosto od Google’a na smartfonach z nakładkami producenta dzięki implementacji Project Treble. Znów skończyło się na zapowiedziach.

W smartfonach z Androidem Oreo przestał działać… przycisk wyszukiwania aktualizacji.

Użytkownicy nie muszą już nerwowo sprawdzać, czy ich sprzęt dostał aktualizację, bo i tak nie zobaczą monitu o dostępności uaktualnienia. Przycisk, który powinien wyszukiwać nowe wersje oprogramowania, przestał reagować na komendy. Winę za to ponosi aktualizacja Google Play Services.

We wrześniu pracownik Google’a poinformował, że zmieni się sposób działania przycisku pozwalającego na wyszukiwanie aktualizacji. Wcześniej kliknięcie go sprawdzało, czy na ten dzień była planowana aktualizacja. Zamiast tego sprzęt miał od razu sprawdzać, czy nowa wersja jest już dostępna do pobrania.

Google powinęła się noga.

Dzięki zmianom bezprzewodowe aktualizacje miały trafiać do użytkowników szybciej niż do tej pory. Google chciał bohatersko rozwiązać problem, którego nie mają posiadacze smartfonów konkurencji - w przypadku Apple’a aktualizacje udostępniane są w tym samym momencie użytkownikom z całego świata.

Niestety jedna z aktualizacji Google Play Services sprawiła, że przycisk sprawdzania aktualizacji przestał działać. Google znalazł już przyczynę błędu, ale na załatanie go przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Łatka, która pozwoli użytkownikom wyszukiwać aktualizacje, pojawi się, ale dopiero w 2018 roku…

REKLAMA

Czytaj więcej o Android Oreo:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA