REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Portal T. Terlikowskiego ostrzega - fidget spinner to narzędzie szatana

Polska publicystyka dzieli się na Hartmanów i Terlikowskich, coraz mniej w tych oparach radykalizmu głosów wyważonego rozsądku. Szkoda, bo radykałowie uderzają zwykle w absurdalne tony. 

06.06.2017
13:56
Portal T. Terlikowskiego ostrzega - fidget spinner to narzędzie szatana
REKLAMA
REKLAMA

Nie wiem, czy bardziej przerażające jest to, że brednie lewicowych radykałów mają jeszcze pewne grono sympatyków, którzy są w stanie walczyć o swoją wizję świata, czy to, że prawicowi radykałowie jak czymś rzucą... to już absolutnie nikt się na to nie łapie. No, może kilka emerytek, które generalnie najczęściej wiodły pełne hipokryzji życie za komuny, a teraz w swojej gorliwości liczą na wkupienie się w łaski Najwyższego (ze wszystkich radiowców).

I tak oto prawicowa publicystyka jak sobie tak raz na pół roku nie napisze, że coś jest narzędziem szatana, to jest chora. Sam nie wiem czy oni wymyślają to z potrzeby ducha, czy dla pozycjonowania się w Google. Mały Dziennik, nowy portal Tomasza Terlikowskiego, który zresztą opisywałem na łamach Spider's Web, z ochotą uderza w model biznesowo-ideowy znany jeszcze z czasów Frondy, demaskując kolejną nieprzyzwoitą próbę przejęcia przez Belzebuba naszych umysłów, serc i dusz naszych dzieci. Moim zdaniem słusznie.

Czym jest fidget spinner?

Otóż jest to takie coś, co się kręci, a na dodatek strasznie kręci wszystkie dzieciaki w mieście (przypadek?). Pierwotnie miało pomagać dzieciom z ADHD w koncentracji, ale obecnie bawią się nim nawet stonowani dorośli. Fidget Spinnera nie można jednak przyrównać do naszych staropolskich, chrześcijańskich "bączków". Co to, to nie, urządzenie wraz z riki-tiki oraz manuskryptem Harry Pottera i prehistorycznym kartridżem zawierającym egzemplarz Pokemon Red znaleziono kilkadziesiąt lat temu w ruinach starożytnego miasta Megiddo.

Być może nawet ktoś mógłby nazwać fidget spinnera niewinną zabawką albo po prostu głupią modą, jakich w podstawówkach wiele, gdyby nie czujni publicyści TV Republika oraz Małego Dziennika, którzy trafnie zidentyfikowali zagrożenie ze strony bestii. Otóż, jeżeli uważnie przyjrzymy się kręcącemu się spinnerowi, dostrzeżemy trzy szóstki. A te, jak wiadomo, bywają nawet powodem odmowy sprzedaży na Allegro i dowodem na to, że Szatan się nami interesuje.

Jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku, które upiera się na nową zabawkę? Doktryna w tej materii jest podzielona, a prawicowe media nie wybiegają tak daleko w swoich rozważaniach. W mojej ocenie priorytetem powinno być codziennie kąpanie spinnera w wodzie święconej. Dobrze jest również kręcić go wyłącznie na powierzchni zawierającej narysowany pentagram, koniecznie wpisany w okrąg usypany z soli. Należy traktować to jako środek doraźny, gdyż już sam fakt zakupu fidget spinnera dobitnie świadczy o tym, że Szatan się Twoją pociechą interesuje.

REKLAMA

Stąd już tylko krótka droga do oglądania Gwiezdnych wojen.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA