REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

„Roaming jak w kraju” od Orange przywraca mi wiarę w dobre intencje operatorów

Gdy ogłaszaliśmy zatwierdzenie nowych hurtowych stawek roamingu w Unii Europejskiej byliśmy pewni, że od 15 czerwca, wyjeżdżając do krajów UE, będziemy po prostu korzystać z własnych, polskich planów taryfowych.

15.05.2017
6:57
darmowy roaming pule minut wiadomości gb - play t-mobile orange plus
REKLAMA
REKLAMA

Gdy kolejni operatorzy ogłaszali swoje nowe oferty roamingowe mające obowiązywać po 15 czerwca przecieraliśmy oczy ze zdumienia - nikt, dosłownie żaden operator nie zdecydował się na całkowite zniesienie opłat za korzystanie z usług mobilnych za granicą. Darmowe były jedynie połączenia przychodzące…

Orange przywraca mi wiarę w ludzk…, tzn. w biznesowy rozsądek.

Aż w końcu nowe stawki roamingowe przedstawił Orange i wróciła mi wiara w to, że operatorzy nie muszą robić swoich klientów w trąbę.

Zgodnie z unijnymi regulacjami, klienci Orange Polska w trakcie podróży do krajów UE oraz trzech innych państw europejskich (m.in. Norwegii), będą mogli korzystać z usług na takich samych zasadach jak w kraju. Jeśli mają abonament z nielimitowanymi usługami, będą mogli swobodnie i bez ograniczeń rozmawiać, SMS-ować czy korzystać z transmisji danych także za granicą, bez obaw o dodatkowe koszty

- czytam w oświadczeniu prasowym i ręce samoistnie składają mi się do oklasków.

I to wcale nie koniec dobrych wieści od Orange.

Klienci którzy nie korzystają z nielimitowanych ofert abonamentowych, będą rozliczani wg stawek krajowych. Jeśli klient posiada pakiet minut w ramach abonamentu, będzie go mógł wykorzystać również na rozmowy w roamingu w krajach UE oraz w Norwegii, Islandii i Lichtensteinie. Po wykorzystaniu pakietu zapłaci za połączenia według tej samej stawki w kraju i w roamingu

- co jest rozwiązaniem nie tyle rozsądnym, co po prostu fair.

Prepaidowcy też się ucieszą:

Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMSy, transfer danych i MMS zgodnie z cennikiem, który obowiązuje w Polsce. Jeśli chodzi o transmisję danych, będą korzystać w roamingu z jednej, niskiej stawki - 10 gr za 1 MB.

I na deser dobra nowina jest taka, że nowa oferta roamingowa trafia nie tylko do klientów Orange, ale także sieci Nju.

To niezwykle ważna decyzja Orange.

Nie tylko jako jedyna sieć idzie w kierunku realizacji wytycznych Unii Europejskiej, której celem było całkowite zniesienie kosztów roamingu na terenie Wspólnoty, ale również pokazuje, że to po prostu biznesowo możliwe już teraz, w dniu 0, czyli od 15 czerwca.

REKLAMA

Jestem przekonany, że u wszystkich pozostałych polskich operatorów pojawi się dziś czerwony alert, który skutkować będzie przemyśleniem własnych ofert i szybkimi zmianami planów roamingowych na wzór tych przedstawionych przez Orange.

Ważne, by zapamiętać dzięki komu tak się stanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA