REKLAMA

Mój iPhone mruga i pulsuje

Jednym z głównych zarzutów w stosunku do iPhone’a od zawsze jest to, że niewiele można w nim zmienić i spersonalizować, bo nie pozwala na to Apple.

06.03.2017 08.59
Mój iPhone mruga i pulsuje
REKLAMA
REKLAMA

Są jednak tacy, którzy potrafią w bardziej lub mniej legalny sposób - oczywiście w rozumieniu Apple’a - przygotować coś, co pozwoli nieco zmienić wygląd UI iPhone’a i przy okazji zagrać na nosie samemu Apple’owi. Takim kimś jest użytkownik Twittera @heyeased.

Tapeta w iPhonie jaka jest, każdy widzi.

Niewiele można z nimi zrobić. Wprawdzie obok oficjalnego zbioru tapet dostarczanego razem z systemem operacyjnym iOS, i to nawet z dynamicznymi tapetami, które wykorzystują tzw. efekt perspektywy, można w tle załadować sobie dowolne własne zdjęcie, ale nie da się zmienić widoku docka, czy spersonalizować ekran główny. Nie ma czegoś na wzór androidowych launcherów, nakładek zmieniających wygląd ikonek aplikacji i folderów.

I właśnie to stanowi wyzwanie dla @heyeased

Kilka miesięcy temu przygotował ciekawą tapetę dla czarnych iPhone’ów 7 i 7 Plus, które w magiczny sposób ukrywały docka oraz foldery z aplikacjami na pulpicie iPhone’a.

Projekt szybko stał się megapopularny, na tyle, że w aktualizacji do iOS 10.2, Apple wyłączył działanie owej magicznej tapety.

Teraz @heyeased wrócił z innym ciekawym projektem - tapet na iPhone’a, które wykorzystując efekt perspektywy, sprawiają wrażenie, jakby ekran migotał i pulsował przed oczami użytkownika.

Tapety dostępne są do pobrania z bloga @heyeased. Instalujemy je standardowo, jak każdą inną tapetę na iPhone’a, bo w zasadzie to zwykłe grafiki, które do swojego magicznego działania wykorzystują efekt złudzenia optycznego. Jest więc szansa, że w kolejnej aktualizacji iOS Apple nie będzie miał podstaw, by je wyciąć.

C5bQqeqVMAANQSr class="wp-image-549089"

Niby ot taka sobie pierdółka, ale muszę przyznać, że sprawia mi całkiem dużą frajdę. Mój iPhone mruga do mnie, migocze i pulsuje, co jest całkiem miłą odmianą po nudnych tapetowych pejzażach, z których do tej pory korzystałem.

REKLAMA

Polecam, Przemysław Pająk ;)

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA