Gry  / Artykuł

Pierwsze pokemony z 2 generacji trafiły do Pokemon GO, a to nie koniec niespodzianek

Picture of the author
195 interakcji
dołącz do dyskusji

Niantic zaskoczyło fanów Pokemon GO. Nie tylko zdradzili informację na temat nowych stworków dostępnych w grze, ale też udostępnili od razu kilka z nich. Oprócz tego pojawiła się niespodzianka: do gry trafił Pikachu w czapce Świętego Mikołaja.

Z początku do Pokemon GO trafiło blisko 150 różnych stworków. Po wielu miesiącach, aż do dzisiaj, dodany został jedyne jeden nowy, czyli zmiennokształtny Ditto. Teraz, jeszcze przed końcem roku, zgodnie z przewidywaniami graczy, w grze Niantic pojawiły się kolejne Pokemony.

Przywitacje Togepi i Pichu!

Stało się - 2 generacja Pokemonów zawitała do Pokemon GO, ale jak na razie to dopiero kilka nowych stworków. Zamiast wrzucać 100 Pokemonów jednocześnie zdecydowano się udostępniać kolejne partiami. Na pierwszy ogień idą Pokemony-dzieci, czyli specjalne formy nazywane pre-ewolucjami.

Jednym z takich uroczych szkrabów jest Pichu. To dziecięca forma Pikachu, która od tej pory będzie wykluwać się z jajek. Oprócz tego twórcy zapowiedzieli zupełnie nowego Pokemona pochodzącego z 2 generacji, czyli Togepi - to również dziecięca forma nowego Pokemona o nazwie Togetic.

Niantic nie podało oficjalnie, jakich innych Pokemonów można się spodziewać, ale trenerzy zgłaszają, że trafili już np. na Igglybuffa, czyli pre-ewolucję Jigglypuffa i Cleffę - dziecięcą formę Clefairy. Można założyć, że do Pokemon GO trafią też inne dziecięce formy z 2 generacji wprowadzone w grach Pokemon Gold i Pokemon Silver, w tym:

  • Magby (Magmar);
  • Smoochum (Jynx);
  • Elekid (Electabuzz).

2 generacja Pokemonów w Pokemon GO - co dalej?

Skoro w pierwszej kolejności dodano pre-ewolucje znanych nam już Pokemonów, to spodziewam się, że następne będą dodatkowe ewolucje Pokemonów z pierwszej generacji, czyli np. Steelix lub Scizor (wyższe formy stworków Onix i Scyther), ale to jak na razie czyste spekulacje.

Ciekaw jestem, jak rozwiązana zostanie kwestia Hitmonlee i Hitmonchan, które mają osobne Candy. W drugiej generacji wprowadzony został jednak kolejny Pokemon z tej linii - Hitmontop - a wszystkie trzy mają jedną, wspólną dziecięcą formę: Tyrogue.

To, co niedługo pewnie ktoś sprawdzi, to kwestia ewolucji Togepi.

Wedle tego, co można zobaczyć w materiale z serwisu YouTube, wymaga to uzbierania 50 Candy - ale czy rzeczywiście da się w ten sposób zdobyć pierwszego dorosłego Pokemona z 2 generacji, Togetica?

Napis Togepi Candy widoczny na filmie wprowadza zamieszanie. W przypadku Pichu, Igglybuffa i Cleffy widoczne jest Candy podstawowej formy Pokemona, a w przypadku Togepi dodana została dziecięca forma.

Jest w tym wszystkim łyżka dziegciu.

Zupełnie nowe Pokemony można zdobyć jedynie wykluwając je z jajek. Oznacza to, że gracze muszą korzystać z płatnych inkubatorów. Nie dość, że zdobywanie wirtualnej waluty Poke Coins bez uiszczania opłat za mikropłatności jest niezmiernie mozolne, to jeszcze nie ma pewności, że z danego jajka wykluje się nowy Pokemon.

Najlepsi trenerzy mogą zdobyć 100 Poke Coins dziennie za obronę gymów, a dla normalnych graczy zostaje ułamek tej wartości. Jeden inkubator, który pozwoli na wyklucie trzech jajek kosztuje zaś 150 Poke Coins. Niantic zdaje się mówić wprost: chcesz nowe stworki, to wyskakuje z kasy, bo inaczej będziesz czekać na nie w nieskończoność.

Cleffa found in 2k egg!

Dziecięce formy Pokemonów będzie można zdobyć tylko prosto z jajek i nie da się ich złapać w normalny sposób.

W dodatku gracze, którzy zebrali jajka wcześniej, muszą najpierw wykluć te stare, zanim będą mogli zacząć wykluwać te, w których mogą być nowe Pokemony. Dla Niantic to sporo potencjalnych przychodów z tytułu mikropłatności, ale gracze mogą poczuć się nabijani w butelkę.

Byłbym w stanie przymknąć na to oko, gdyby nie fakt, że nie ma problemu ze złapaniem takiego Pichu w najnowszym Pokemon Moon na Nintendo 3DS. Co więcej, na razie nie ma pewności, czy dorosłe formy nadal będą wykluwać się z jajek - chciałbym wierzyć, że nie trafię już na Jynx...

Jest na szczęście jeszcze jedna nowość na otarcie łez i nie mówię tutaj o nowym ekranie ładowania.

Być może minie jeszcze trochę czasu, zanim niedzielni gracze będą mogli zdobyć Togepi, Pichu i inne dziecięce formy Pokemonów, ale już teraz można zdobyć limitowaną wersję Pikachu.

Od teraz do 29 grudnia będzie można złapać elektryczną żółtą mysz w czapce Mikołaja, a jak potwierdzili już pierwsi gracze zachowa ona czapę nawet po ewolucji w Raichu!

Gracze sprawdzili już, jak wygląda dziecięcy Pokemon jako buddy.

Baby Cleffa Buddy position!

Podobno po złapaniu pierwszego Pikachu w czapce Mikołaja pojawiają się odniesienia do nowych stworków w Pokedeksie.

Najgorsze jest w tym wszystkim to, że znając moje szczęście, to przegapię tę limitowaną edycję Pikachu. Już starczy mi frustracji po poszukiwaniach Ditto, które nadal trwają...

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst