REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowe stworki w Pokemon GO. Twórcy potwierdzili plotki

Już niedługo Pokemon GO może stać się znów atrakcyjne - zarówno dla niedzielnych, jak i dla tych najaktywniejszych graczy. Niantic potwierdziło, że w grze pojawią się nowe Pokemony. Niestety nie tak prędko, jak sugerowałyby wycieki poufnych informacji od... pracowników kawiarni Starbucks.

07.12.2016
20:47
ar+ w pokemon go tylko na iphone'a
REKLAMA
REKLAMA

Pokemon GO zadebiutowało kilka miesięcy temu i szybko skradło serca graczy na całym świecie. Trenerzy Pokemonów mają jednak coraz mniej powodów, by uruchamiać aplikację. Osoby, które zdobyły już większość bądź, w wypadku największych maniaków, wszystkie Pokemony, nie znajdą teraz w grze nic nowego.

Może to zmienić druga generacja Pokemonów.

Pokemon GO bazuje na pierwszej generacji gier Pokemon sprzed 20 lat: Pokemon Red, Blue, Green i Yellow. Pozwala na zdobycie blisko 150 różnych gatunków Pokemonów i w ogóle nie uwzględnia Pokemonów dodanych przez kolejne generacje. Tych w grach na konsolki jest już... blisko tysiąc.

Dodanie setki nowych kolorowych stworków z Pokemon Gold, Silver i Crystal do złapania w Pokemon GO z pewnością zachęci wiele osób, by ponownie ruszyć w drogę i zebrać złapać drużynę. Wygląda na to, że doczekamy się nowych Pokemonów już niedługo, a potwierdzają to sami twórcy.

Co ma wspólnego Pokemon GO i kawa ze Starbucksa?

W kodzie Pokemon GO odnaleziono już dawno temu niepełne dane setki nowych Pokemonów i od tego czasu gracze czekają na nowe informację. Sytuację podgrzali pracownicy sieci kawiarni Starbucks, którzy doprowadzili do opublikowania w sieci poufnych informacji.

Starbucks będzie partnerem twórców Pokemon GO. Kawiarnie tej sieci w Stanach Zjednoczonych staną się Poke Stopami i Poke Gymami, a gracze będą mogli zamówić już od 8 grudnia specjalną pokemonową kawę. To jednak graczy w całej sprawie mało interesuje.

Na broszurce przygotowanej dla baristów z okazji tej promocji znalazła się też informacja, że w Pokemon GO pojawią się nowe Pokemony.

To rozbudziło nadzieje graczy, że kolejna aktualizacja aplikacji Pokemon GO, a być może nawet zmiana po stronie serwera, wprowadzi nowe Pokemony do zabawy już 8 grudnia. Szybko jednak te nadzieje rozwiało samo Pokemon Company jednocześnie potwierdzając po raz pierwszy oficjalnie, że coś jest na rzeczy.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty, po której będzie można łapać dodatkowe stworki w Pokemon GO, ale przynajmniej wiemy, że możemy spodziewać się więcej informacji na ten temat już 12 grudnia. Co ciekawe, tym razem o nowościach Pokemon GO informuje nawet profil Pokemon na Twitterze.

pokemon-go-nowa-wersja class="wp-image-533039"

Zapowiedziano też Pokemon GO 0.49.1 na Androida i 1.19.1 na iOS.

O drugiej generacji nadal nic oficjalnie nie wiemy, ale na otarcie łez pozostają nowości w ostatniej aktualizacji Pokemon GO, którą mogą pobierać już posiadacze sprzętów z Androidem (jak zwykle gracze na iOS muszą nieco na swoją kolej poczekać). Pokemon GO 0.49.1 na Androida i 1.19.1 na iOS wprowadza:

  • możliwość transferowania do profesora Willowa wielu Pokemonów jednocześnie poprzez przytrzymanie palca na stworku i późniejsze wybranie kolejnych;
  • wyświetlanie typów Pokemonów w Poke Gymach;
  • wyświetlanie więcej informacji na ekranie Pokemon Buddy;
  • wyświetlanie informacji o tym, jak wiele kilometrów przemaszerowaliśmy razem z Pokemonem na ekranie informacji o stworku;
  • minor text fixes.

Niantic informuje przy okazji o partnerstwie z siecią Sprint.

REKLAMA

Dzięki temu w 10,5 tys. salonach i sklepach Sprint oraz Boost Mobile na terenie Stanów Zjednoczonych pojawią się nowe Poke Stopy i Poke Gymy. To jeden ze sposobów, by zachęcić graczy do odwiedzania tych miejsc.

Na miejscu pojawią się też ładowarki specjalnie dla graczy. Można też przewidywać, że takich partnerstw będzie więcej - z przecieków wynika, że kolejny będzie Starbucks.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA