REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zabezpiecz telefon, ale uwolnij się od pinów i kodów blokady

Nie musisz mieć drogiego iPhone’a lub smartfona z Androidem wyposażonego w czytnik linii papilarnych, żeby zapomnieć o uciążliwym odblokowywaniu ekranu za każdym razem, gdy bierzesz telefon do ręki.

25.05.2015
13:24
Zabezpiecz telefon, ale uwolnij się od pinów i kodów blokady
REKLAMA

Chyba nie muszę przekonywać nikogo do tego, że warto zabezpieczyć telefon hasłem, pinem lub kodem graficznym. Należy to zrobić chociażby dlatego, żeby urządzenie, które wpadło w niepowołane ręce nie zostało wykorzystane przeciwko nam lub naszemu portfelowi.

REKLAMA

Są jednak sposoby na to, żeby smartfon był zabezpieczony, a przy okazji nie zamęczał nas ciągłymi prośbami o wprowadzenie kodu blokady.

Jeśli masz telefon z Androidem, wejdź do ustawień, przejdź do funkcji zabezpieczeń i wybierz opcję Smart Lock, a następnie ustaw:

1. Zaufane urządzenia - czyli np.: bezprzewodowe słuchawki, głośnik Bluetooth lub powiązany ze smartfonem smart zegarek lub inteligentną opaskę. Za każdym razem, gdy telefon będzie w ich zasięgu nie będziesz musiał go odblokowywać kodem.

2. Zaufane miejsca - warto do nich dodać dom i miejsce pracy. Gdy urządzenie rozpozna te lokalizacje nie będzie wymagało kodu ani pinu do odblokowania ekranu.

3. Zaufana twarz - zeskanuj swoją twarz a telefon ją zapamięta. Teraz przy każdym odblokowaniu ekranu, gdy kamera Cię rozpozna nie będzie już prosiła o pin ani wzór blokady.

4. Zaufany głos - funkcja ta nie działa jeszcze z językiem polskim, ale gdy mieszkasz poza granicami kraju i porozumiewasz się głównie w j. angielskim, to skonfiguruj ją, aby telefon rozpoznawał Cię po głosie i nie wymagał już więcej kodów i pinów.

REKLAMA

5. Wykrywanie kontaktu z ciałem - to funkcja, która w magiczny sposób sprawia, że telefon wie, kiedy jest w Twojej kieszeni. Jeśli urządzenie masz zawsze blisko siebie to nie będzie ono prosiło o kody blokady. Jednak, gdy odłożysz telefon na stole, to później do jego odblokowania będzie potrzebny kod, gdyż sprzęt nie będzie wiedział, kto zabrał go do ręki. No chyba, że skonfigurujesz kilka innych wyżej wymienionych funkcji.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA