REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Korzystanie z komputera na ekranie telefonu

Wpis został pierwotnie opublikowany w ramach trwającego konkursu Smart Viking. Dodaj swoje zgłoszenie, aby zyskać szansę na wygranie smartfonu Moto X i wycieczki do Belgii! 

29.05.2015
16:06
Korzystanie z komputera na ekranie telefonu
REKLAMA

Jeśli nasz pecet jest stale podłączony do gniazdka i routera kablem ethernet, to z poziomu telefonu z Androidem lub Windows Phonem można go uruchomić i korzystać. Już tłumaczę jak;)

REKLAMA

Uruchamianie komputera

Aby w ten wygodnicki sposób uruchomić naszego peceta należy najpierw na płycie głównej odblokować funkcję Wake-on-LAN (WoL) lub Magic Packet Event. Na telefon wystarczy dowolna aplikacja mająca w nazwie "wake-on-lan" lub "WoL". Podajemy adres MAC naszego komputera oraz jego lokalne IP. Po padaniu tych parametrów jesteśmy w stanie uruchomić całą machinę za pomocą jednego tapnięcia ekranu smartfona. Prawie jak w Watch_Dogs ;)

Korzystanie z komputera

Instalujemy na telefonie i komputerze aplikację Splashtop - na komputerze potrzebujemy "Splashtop Streamer", a na telefonie "Splashtop 2 Remote Desktop". Zakładamy w serwisie konto, logujemy się na obu urządzeniach i jesteśmy już gotowi do działania. Odpalamy Splashtop, wybieramy nasz komputer z listy i wybieramy opcję "Remote Desktop". W tym momencie po chwili ładowania się widzimy nasz pulpit. Jesteśmy gotowi do działania ;)

Dodatkowe opcje

W splashtop możemy uzyskać dostęp do kamerki poprzez funkcję "Remote Camera".

Po odpowiednim skonfigurowaniu programu na komputerze stacjonarnym można samym telefonem zastąpić monitor, myszkę i klawiaturę. Oczywiście, nie da się w ten sposób grać, ale jeśli jesteśmy ekstremalnie leniwi to możemy w ten sposób odpalić film znajdujący się na twardym dysku peceta i obejrzeć go w łóżku

Ograniczenia

Sposoby tutaj podane są w 100% darmowe, jednak ograniczają nas do naszej sieci LAN. Po wykupieniu abonamentu Splashtop umożliwi nam na łączenie się z dowolnego miejsca na globie z dostępem do internetu. Aby uruchomić peceta spoza zasięgu naszego wifi musimy skorzystać z "Wake-on-WAN", co jest bardziej skomplikowane.

Podsumowanie

REKLAMA

Duet "Splashtop & WoL" nadaje się do szpanu, zastosowania i zwykłego lenienia się. Można dać znajomym pograć na swoim pececie, podłączyć się i troszkę im poprzeszkadzać, przeprowadzić prezentację, lub też (po zainstalowaniu odpowiedniego sterownika) odebrać komuś dostęp do kompa. Możliwości jest multum, a ogranicza nas tylko wyobraźnia i wiedza.

Ważne: Powyższe zgłoszenie konkursowe walczy o smartfon Motorola Moto X oraz wyjazd do Belgii. Podziel się swoim sposobem na lifehacking i wygraj w konkursie Smart Viking!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA