Tech  / News

Wirtualna Polska wchodzi na giełdę. Wiadomo już, na co wyda pozyskane środki

Wirtualna Polska ogłosiła dzisiaj, że zamierza wejść na giełdę. Oferta ta ma objąć zarówno emisję nowych akcji, z której Wirtualna Polska zamierza pozyskać od 80 do 100 mln zł, jak też sprzedaż części istniejących akcji, które stanowią do 23,5% kapitału spółki.

Wpływy z emisji nowych akcji Wirtualna Polska zamierza przeznaczyć na finansowanie nowych akwizycji oraz na spłatę kredytów bankowych. Wejście Wirtualnej Polski na giełdę jest planowane na drugi kwartał bieżącego roku, ale dokładna data wejścia będzie uzależniona od warunków panujących na rynku.

Wp.pl - nowa strona główna, ikona

Istniejące akcje będą sprzedawane przez spółkę European Media Holding. Jest ona kontrolowana przez fundusz Innova Vapital będący większościowym akcjonariuszem spółki. Globalnymi koordynatorami oraz zarządzającymi księgą popytu są Pekao Investment Banking oraz UniCredit Bank AG, oddział w Londynie. Rolę oferującego pełni Pekao Investment Banking, a współprowadzącym księgę popytu jest Dom Maklerski PKO BP. Współmenedżerem oferty jest Dom Maklerski mBanku.

Działanie to jest o tyle ważne, że Wirtualna Polska to obecnie jeden z największych graczy na polskim rynku internetowym. Jest właścicielem takich portali jak Wirtualna Polska oraz o2, a także wielu innych, jak BizTok, Domodi, Kafeteria, Money.pl, Pudelek oraz Sportowe Fakty.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst