REKLAMA

Nowa Motorola Edge 50 Pro będzie potężna i piękna. Możesz już zacząć odkładać pieniądze

Motorola szykuje się do rychłej premiery nowego sztandarowego smartfona. Nie będzie można mu odmówić świetnego wyglądu.

19.03.2024 18.23
Nowa Motorola Edge 50 Pro będzie potężna i piękna. Możesz już zacząć odkładać pieniądze
REKLAMA

Kolejna generacja sztandarowego telefonu Motoroli zapowiada się naprawdę nieźle. Im bliżej premiery, tym na temat urządzenia dowiadujemy się coraz więcej. Mimo że debiut to kwestia jeszcze ok. dwóch tygodni, to tak naprawdę już teraz możliwości i specyfikacja nadchodzącego modelu nie są tajemnicą. Następca udanej Edge 40 Pro okaże się bardziej zaawansowany.

REKLAMA

Motorola Edge 50 Pro już za rogiem

Na stronie internetowej serwisu Flipkart (czyli platformy e-commerce działającej m.in. w Indiach) pojawiła się oficjalna zapowiedź Motoroli Edge 50 Pro. Na grafikach produktowych producent ujawnia kilka ważnych cech urządzenia – m.in. wyglądu.

Smartfon z przodu będzie oferował duży, 6,7-calowy ekran pOLED o rozdzielczości 1,5K z częstotliwością odświeżania 144 Hz, jasnością szczytową 2000 nitów i wsparciem HDR10+. Ekran na bokach jest zakrzywiony, ramki będą małe (choć nie do końca symetryczne), a na górnej części znajdzie się otwór na aparat do selfie. Wyświetlacz będzie chroniony szkłem Gorilla Glass 5.

Z tyłu Motorola Edge 50 Pro oferuje bardzo dobrze prezentujące się plecki z lekko odstającą wyspą na aparaty. Wygląda to naprawdę świetnie, mimo że nie brakuje wystających z obudowy obiektywów. Użytkownik będzie miał do dyspozycji trzy tylne moduły: główny 50 Mpix, szeroki 13 Mpix oraz teleobiektyw z matrycą o nieznanej rozdzielczości. Co ciekawe, ma być to też pierwszy smartfon na rynku z aparatami i wyświetlaczem zgodnym ze standardem PANTONE.

Reszta specyfikacji bazuje na przeciekach i plotkach

Aparat ma mocno stawiać na AI – zarówno jeśli chodzi o stabilizację, jak i autofocus, czy poprawianie jakości zdjęć. Reszta specyfikacji technicznej pozostaje niepotwierdzona, ale już wcześniej pojawiły się przecieki dotyczące urządzenia. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Edge 50 Pro ma otrzymać dużą baterię o pojemności 4500 mAh ze wsparciem superszybkiego ładowania o mocy 125 W po kablu i bezprzewodowego 50 W. Bateria została zmniejszona o 100 mAh (Edge 40 Pro miał akumulator 4600 mAh), ale za to polepszono ładowanie indukcyjne z 15 W do 50 W.

Sercem telefonu będzie sztandarowy procesor Snapdragon 8 Gen 3 wsparty najszybszą pamięcią operacyjną LPDDR5X oraz wewnętrzną UFS 4.0. Urządzenie zostanie oficjalnie pokazane na początku w Indiach – już 3 kwietnia 2024 roku, ale obecnie zagadką pozostaje aspekt globalnej premiery oraz wycena. Dla przypomnienia, bezpośredni poprzednik w postaci Edge 40 Pro zadebiutował w Polsce również na początku kwietnia 2023, więc jest szansa, że Edge 50 Pro trafi w podobnym czasie do Europy i kraju nad Wisłą.

Motorola Edge 40 Pro na start kosztowała 4299 zł (dzisiaj można ją kupić dużo taniej) – podobnej ceny możemy oczekiwać w przypadku Edge 50 Pro. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na premierę nowej sztandarowej Motoroli.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA