REKLAMA

8 minut. Tylko tyle potrzebujesz, żeby naładować ten smartfon do połowy

Jeżeli jesteście jednymi z tych użytkowników, którzy obudzeni w nocy będą w stanie podać optymalną krzywą ładowania dowolnego smartfona na świecie, to właśnie powstał telefon dla was. Będziecie zachwyceni tym, jak dobrze się ładuje.

18.03.2024 12.45
8 minut. Tylko tyle potrzebujesz, żeby naładować ten smartfon do połowy
REKLAMA

Pojemność akumulatora i moc ładowania to zazwyczaj rzeczy dla fanatyków cyferek, którzy lubią opowiadać ile ich smartfon wytrzymuje i w ile minut potrafi się naładować. To od nich dowiesz się o standardach ładowania, o krzywej mocy, o optymalnych zakresach naładowania. Cała reszta po prostu podłącza smartfon do ładowarki i zapomina o całym procesie.

REKLAMA

Jednak niektórzy użytkownicy telefonów na przykład Apple'a są skazani na ładowanie z niską mocą, która może zabiera nam cenny czas, ale w zamian za to ma wydłużyć żywotność akumulatora. A co jeżeli powiem wam, ze powstały smartfony, które też mają chronić baterię, ale przy tym potrafią się naładować w kilka minut?

Rodzina Infinix Note 40 to smartfony z chipami, które pilnują akumulatora

Technologia nazywa się Infinix All-Round FastCharge 2.0 i działa pod kontrolą autorskiego chipsetu Cheetah X1. A co się za tym kryje? Możliwość szybkiego i jednocześnie inteligentnego ładowania. Mowa tutaj o ładowaniu przewodowym, bezprzewodowym i zwrotnym, niezależnie czy robicie to w dzień czy w nocy, w zimnym czy rozgrzanym pomieszczeniu.

FastCharge 2.0 ma czuwać nad tym, żeby smartfon naładował się jak najszybciej, przy jednoczesnej ochronie akumulatora. Ale to nie wszystko - rodzina Note 40 wyposażona jest w rozwiązanie o nazwie Bypass Charging 2.0, które umożliwia bezpośrednie zasilania płyty głównej, co zapobiega przegrzaniu podczas jednoczesnego ładowania i np. grania lub oglądania filmów. Smartfony obłsugują ładowanie bezprzewodowe MagCharge z mocą do 20 W.

Rodzina Infinix Note składa się z modeli Note 40, Note 40 Pro i Note 40 Pro+ 5G. Wszystkie trzy mają 6,78-calowe wyświetlacze AMOLED z rozdzielczością FHD+ i częstotliwością odświeżania 120 Hz, jasności 1300 nitów. Wszystkie posiadają również głośniki stereo, nad których strojeniem pracował JBL, więc jakość dźwięku nie będzie żadnym problemem.

Takie same są również główne aparaty o rozdzielczości 108 Mpix z trzykrotnym zoomem optycznym. Również aparaty do selfie mają taką samą rozdzielczość - 32 Mpix. Taka sama jest ilość miejsca na dane - 256 GB. Smartfony korzystają z funkcji Active Halo, czyli podświetlenie wyspy aparatów, które informuje o przychodzących połączeniach, ładowaniu smartfona itd.

Smartfony różnią się detalami. Najmocniejszy Note 40 Pro+ 5G działa pod kontrolą procesora MediaTek Dimensity 7020, któremu towarzyszy 12 GB RAM z możliwością wirtualnego rozszerzenia o kolejne 12 GB, które przydadzą się podczas pracy pod dużymi obciążeniami. Akumulator ma 4600 mAh pojemności i obsługuje ładowanie z mocą do 100 W, a do 50 proc. naładuje się w zaledwie 8 minut.

Infinix Note 40 Pro działa pod kontrolą MediaTeka Helio G99 Ultimate, któremu towarzyszy 12 GB RAM, z możliwością wirtualnego rozszerzenia do 21 GB. Pojemność akumulatora wynosi 5000 mAh, a smartfon obsługuje ładowanie z mocą do 70 W.

Więcej o smartfonach firmy Infinix znajdziesz w:

Na pokładzie Infinix Note 40 znajdziemy procesor MediaTek Helio G99 Ultimate, 8 GB RAM z możliwością wirtualnego podwojenia, akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą ładowania z mocą do 45 W.

IDŹ DO SKLEPU
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA