REKLAMA

Nowe smartfony Infinix z zupełnie nowym układem. Ma bardzo ważne zadanie

Nadchodzące smartfony marki Infinix zostaną wyposażone w autorski czip. Układ będzie miał bardzo ważne zadanie - chronić akumulator w telefonie.

13.03.2024 18.45
Nowe smartfony Infinix z zupełnie nowym układem. Ma bardzo ważne zadanie
REKLAMA

Niebawem na rynek trafią smartfony Infinix Note 40, wyposażone w ulepszoną technologię All-Round FastCharge 2.0. Rozwiązanie ma być wspierane autorskim chipsetem Infinix Cheetah X1, który pozwoli inteligentnie zarządzać ładowaniem. Technologia będzie nie tylko obsługiwać superszybkie ładowanie po kablu, ale też optymalizować żywotność akumulatora.

REKLAMA

Nowe smartfony zyskają autorski czip. Zadba o twoją baterię

Jak podaje Infinix, technologia All-Round FastCharge teoretycznie umożliwia osiągnięcie ładowania przewodowego o mocy 260 W i bezprzewodowego 110 W, natomiast w Cheetah X1 wspiera uzupełnianie energii z maksymalną mocą 100 W. Wartość i tak mocno przewyższa konkurencyjne smartfony - taki Apple nawet w najdroższych iPhone'ach 15 Pro Max oferuje zaledwie ok. 27-watowe ładowanie.

Cheetah X1 zapewni nie tylko superszybkie, ale też bezpieczne ładowanie. Czip ma za zadanie optymalizować proces uzupełniania energii w taki sposób, aby chronić kondycję akumulatora. Jednym z ważniejszych zadań czipu jest monitorowanie temperatury ogniwa tak, aby nawet przy superszybkim ładowaniu o mocy 100 W akumulator nie nagrzewał się do zbyt wysokich temperatur.

Innymi słowy, Cheetah X1 ma zapewniać równowagę pomiędzy mocą ładowania i temperaturą, aby jak najbardziej wydłużyć żywotność akumulatora. Układ jest zaprogramowany do ośmiu różnych scenariuszy, m.in. ładowania przewodowego, bezprzewodowego, przewodowego zwrotnego, ale także uzupełniania energii w nocy lub podczas ekstremalnych temperatur.

W razie nagłych wypadków smartfon z serii Infinix Note 40 ma wyświetlać odpowiednie powiadomienie użytkownikowi, informując o problemie z ładowaniem. Sam czip nie jest też duży, więc nie będzie wpływał na rozmiar i wagę nadchodzących telefonów marki.

Premiera nowych smartfonów już w następnym tygodniu

Premiera serii Infinix Note 40 zaplanowana jest na 18 marca. Oprócz dedykowanego autorskiego układu smartfony mają zostać wyposażone w poprawione głośniki sygnowane marką JBL. Jak podaje producent, głośniki w nowych modelach mają być mocno poprawione - zapewniają jeszcze lepszy dźwięk przestrzenny wraz z lepszym basem.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA