REKLAMA

Wybrali najlepszy fotograficzny smartfon. Na tronie zasiadają teraz dwa modele

Specjaliści z DxOMark przetestowali Oppo Find X7 Ultra i postanowili sprawdzić jego możliwości fotograficzne. Smartfon zdobył pierwsze miejsce i zajmuje je z innym modelem.

13.03.2024 14.38
Wybrali najlepszy fotograficzny smartfon. Na tronie zasiadają teraz dwa modele
REKLAMA

Najlepsza propozycja Oppo co prawda nie trafiła na rynek globalny – wcześniej w tym roku pojawiły się szepty, że może się to zmienić, natomiast urządzenie pozostaje (przynajmniej oficjalnie) dostępne wyłącznie w Chinach. Mimo tego telefon da się kupić w najróżniejszych sklepach i wydaje się, że może być wart sprowadzenia, bo jest pierwszym w historii urządzeniem z dwoma teleobiektywami peryskopowymi. Jego zestaw fotograficzny pokazuje też pazur w testach porównawczych.

REKLAMA

Oppo Find X7 Ultra nowym królem fotograficznym. Tron dzielą dwa modele

Sprawdzając ranking smartfonów DxOMark na pierwszym miejscu mamy ex aequo dwa modele – dotychczasowego króla w postaci Huawei Mate 60 Pro+, natomiast teraz na to samo miejsce wskoczył Oppo Find X7 Ultra. Oba urządzenia mają 157 punktów, jeśli chodzi o ogólny wynik aparatów, będąc tuż przed Huaweiem P60 Pro czy iPhone'em 15 Pro Max.

Smartfon wygrywa w kategoriach takich jak fotografia bokeh (85 punktów), teleobiektyw (118), szumy w trybie wideo (119 punktów), chociaż przegrywa z Huaweiem Mate 60 Pro+ w kwestii zdjęć wykonywanych głównym aparatem. Urządzanie ma oferować jednak naprawdę dobrą jakość wykonywanych zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych – wg. DxOMark w sceneriach z dobrym i słabym oświetleniem oferuje naturalne kolory i wysoką szczegółowość.

Główny aparat Oppo Find X7 Ultra bazuje na 50-megapikselowej matrycy o wielkości 1 cala, ma zapewniać naturalnie wyglądające zdjęcia wraz z niskim poziomem szumów. Obok głównego aparatu są też dwa teleobiektywy peryskopowe o 3- i 6-krotnym zbliżeniu optycznym, a obrazy bokeh w trybie portretowym mają wyróżniać się dobrą izolacją obiektów od drugiego planu. Wideo nagrywane smartfonem mają być szczegółowe na poziomie podobnym do zdjęć – w teście wideo co ciekawe nie wykorzystano HDR, a i tak uzyskano filmy z szerokim zakresem dynamicznym.

Eksperci z DxOMark porównali również ten model do iPhone'a 15 Pro Max i okazuje się, że Oppo ma radzić sobie imponująco nawet przy słabym oświetleniu – zarówno na filmach, jak i zdjęciach nie widać szumów, a cienie są szczegółowe i wyraźne. Oczywiście nie mogło zabraknąć minusów – żaden smartfon przecież nie jest idealny: wykonując zdjęcia przy niewielkiej odległości teleobiektywem lub szerokim kątem można zauważyć utratę szczegółowości, a na zdjęciach przy słabych warunkach oświetleniowych mogą zdarzać się lekkie prześwietlenia.

Modele, które są wysoko w rankingu DxOMark
MediaMarkt
iPhone 15 Pro Max
MediaExpert
Samsung Galaxy S24 Ultra

Smartfon imponujący, ale niedostępny globalnie

Oppo Find X7 Ultra niestety nie wyszedł poza chiński rynek. Obecnie urządzenie nie jest dostępne globalnie, a szkoda, bo poza możliwościami fotograficznymi i naprawdę ładnym wyglądem wydaje się urządzeniem kompletnym. Smartfon ma na pokładzie najmocniejszy procesor Snapdragon 8 Gen 3 połączony z 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR5X i 512 GB wbudowanej UFS 4.0, akumulator 5000 mAh i ładowanie 100 W.

Nie brakuje mu też najlepszego, dużego, 6,82-calowego ekranu OLED LTPO QHD+ z odświeżaniem 1-120 Hz. Miejmy nadzieję, że Oppo zrobi powrót najlepszych telefonów na globalny rynek i może też do Polski. X7 Ultra stanowiłby mocną konkurencję dla Galaxy S24 Ultra.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA