REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

GoPro wypuści prawdziwy hit. Wreszcie kupisz kamerkę sportową

GoPro zapowiedziało, że w tym roku wprowadzi najbardziej przystępne cenowo urządzenie. Jednocześnie nie zabraknie propozycji dla osób poszukujących zaawansowanych rozwiązań.

08.02.2024
9:51
GoPro wyda kamerkę za 1000 zł w 2024 roku?
REKLAMA

GoPro od lat króluje w segmencie kamer sportowych. Jednakże sprzęt tej marki nie zawsze był dostępny dla osób, które chciałyby wydać mniej niż 1500 czy 1200 zł. W 2018 roku GoPro zaprezentowało kamerę HERO za 199 dolarów, co wówczas stanowiło około 999 zł. Model ten był tańszy, ale nie oferował wszystkich pożądanych funkcji.

REKLAMA

Następnie starsze modele stały się bardziej przystępne cenowo wraz z premierą nowych generacji. Teraz można dostać model HERO 11 Mini za 1245 zł. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z przestarzałego sprzętu, GoPro w tym roku wprowadzi bardziej przystępną cenowo kamerę.

GoPro wypuści kamerę za 1000 zł. To będzie hit

Jak donosi serwis The Verge, wraz z publikacją wyników finansowych za czwarty kwartał, GoPro ujawniło plany na ten rok. W skrócie: firma zamierza zaoferować coś dla każdego, w tym dla fanów tańszych urządzeń.

Najważniejszą informacją jest to, że w 2024 roku zostanie wydana kamera GoPro w cenie startowej 199 dolarów. Biorąc pod uwagę cenę poprzednich budżetowych urządzeń sprzed sześciu lat, oznacza to, że cena może wynosić od 999 do 1199 złotych. Nie znamy jeszcze innych szczegółów - wiadomo jedynie, że będzie to produkt dostępny w przystępnej cenie.

GoPro HERO za 999 złotych z 2018 roku

Firma planuje również wprowadzenie kilku innych urządzeń GoPro, kosztujących od 199 (to ten następca GoPro HERO) do 599 dolarów, czyli do około 3099-3299 złotych. Czyżby była to kolejna generacja GoPro Max, kamery idealnej do wszystkich aktywności sportowych? Wersja Max została zapowiedziana przez prezesa firmy, Nicka Woodmana, w zeszłym roku.

Znając dotychczasowe strategie GoPro, można się spodziewać zapowiedzi nowych kamer w okresie wakacyjnym lub na jesień.

A w międzyczasie, Quik na macOS (i niebawem na Windowsa)

GoPro wydało teraz wersję aplikacji Quik dla systemu macOS, umożliwiającą użytkownikom synchronizację edycji między komputerem a urządzeniami mobilnymi. Wraz z tą premierą wprowadzono nowy poziom subskrypcji, Premium+ za 499 złotych rocznie, oferujący zaawansowane funkcje, takie jak profesjonalna stabilizacja wideo HyperSmooth Pro oraz większa przestrzeń w chmurze.

Na Spider's Web dowiesz się więcej o nowych technologiach:

REKLAMA

Pakiet Premium, wcześniej znany jako subskrypcja GoPro, teraz obejmuje nieograniczoną przestrzeń w chmurze i inne korzyści. Dodatkowo dostępna jest subskrypcja Quik za 47,99 złotych rocznie dla osób nieposiadających kamery GoPro, które poszukują profesjonalnych narzędzi do edycji wideo na urządzeniach mobilnych. Aplikacja Quik jest dostępna dla systemów macOS, iOS i Android, a wersja dla systemu Windows zostanie wydana w późniejszym terminie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA