REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wyciekła cena MSI Claw dla Europy. Tyle będzie kosztował sprzęt do gier z trzewiami Intela

Do sieci najpierw trafiła specyfikacja handhelda MSI Claw, teraz natomiast do Internetu przeciekła europejska cena nadchodzącego urządzenia. Zestawiamy ją z kosztami zakupu rynkowych konkurentów: ASUS-a ROG Ally oraz Lenovo Legiona Go.

06.02.2024
19:04
Wyciekła cena MSI Claw dla Europy. Tyle będzie kosztował sprzęt do gier z trzewiami Intela
REKLAMA

Inwazja handheldów do gier trwa w najlepsze. Po tym jak Steam Deck przetarł szlak, na rynku pojawiły się wydajne urządzenia z systemem Windows 11 oraz podzespołami AMD. Niebawem do wyścigu o portfele graczy przystąpi również MSI Claw, wyróżniający się wykorzystaniem niskonapięciowych układów Intela.

REKLAMA

MSI Claw będzie pierwszym handheldem z Windows 11 opartym o podzespoły Intela.

Wcześniejsze urządzenia tego typu, jak Steam Deck, ASUS ROG Ally czy Lenovo Legion Go, korzystają z układów AMD. Intel podejmuje rękawicę, kontratakując z własnymi niskonapięciowymi układami Core Ultra ze zintegrowaną grafiką Intel Arc. Pierwszym handheldem wykorzystującym te podzespoły zostanie właśnie MSI Claw.

MSI Claw będzie sprzedawany z układami Intel Core Ultra 5 135H (tańszy wariant) oraz Intel Core Ultra 7 155H (droższy wariant). Handheld wyróżni się z tłumu akumulatorem 53 Wh - najbardziej pojemnym ze wszystkich instalowanych w obecnych na rynku urządzeniach tego typu.

Pozostałe elementy MSI Claw wypadają klasycznie: 7-calowy ekran IPS FHD 120 Hz, 16 GB RAM oraz od 512 GB do 1 TB SSD pojemności. Obudowa urządzenia do złudzenia przypomina tę dla ASUS ROG Ally, wliczając przycisk włączenia z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych, kompatybilnym z Windows Hello.

MSI Claw z wydajniejszym Intel Core Ultra 7 będzie kosztował od 879 do 929 euro.

Tak wynika z oferty opublikowanej przez hiszpański sklep PC Components. Jeśli ceny się potwierdzą, MSI Claw z Core Ultra 7 będzie najdroższym handheldem z Windows 11 na rynku. Lenovo Legion Go z Ryzenem Z1 Extreme i SSD 512 GB debiutował pod koniec zeszłego roku w cenie 799 euro. Podobnie 799 euro kosztował ASUS ROG Ally Z Ryzenem Z1 Extreme, ale doczekał się już cenowego cięcia na poziomie 100 euro, kosztując aktualnie 699 euro za wersję z Z1 Extreme lub 599 euro ze słabszym układem Ryzen Z1.

Jeśli MSI Claw już na starcie będzie droższy od konkurencji, na pewno nie zachęci to graczy do zakupu. Nowe urządzenie może cechować się za to lepszą wydajnością w grach wideo oraz dłuższym czasem działania na jednym ładowaniu. To jednak udowodnią testy.

Ceny handheldów z Windows 11:

REKLAMA
  • MSI Claw z Intel Core Ultra 7 i SSD 512 GB: 929 euro
  • MSI Claw z Intel Core Ultra 7 I SSD 1 TB: 879 euro
  • MSI Claw z Intel Core Ultra 5: brak danych
  • Lenovo Legion Go z Ryzen Z1 Extreme: 799 euro
  • ASUS ROG Ally z Ryzen Z1 Extreme: 699 euro
  • ASUS ROG Ally z Ryzen Z1: 599 euro

Z danych hiszpańskiego sklepu wynika, że MSI Claw zadebiutuje na rynku w kwietniu 2024 r. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że nie są to oficjalne informacje producenta urządzenia. Sklepy internetowe wielokrotnie były jednak sprawdzonymi źródłami przecieków dotyczących nadchodzącego sprzętu i bardzo możliwe, że dokładnie tam samo jest w przypadku MSI Claw.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA