REKLAMA

Przyszedł na pocztę i zobaczył informację o zastrzeganiu PESEL. Chyba to nie tak miało wyglądać

Nasz czytelnik postanowił podzielić się ze swoją historią. Odwiedził placówkę pocztę i zobaczył informację o zastrzeganiu PESEL, która zdecydowanie nie powinna tak wyglądać.

13.01.2024 12.12
Przyszedł na pocztę i zobaczył informację o zastrzeganiu PESEL. Chyba to nie tak miało wyglądać
REKLAMA

Ostatnimi czasy informowaliśmy o tym, że w aplikacji mObywatel pojawiła się nowa przydatna funkcja umożliwiająca zastrzeganie PESEL przy pomocy smartfona. Jedna z placówek Poczty Polskiej natomiast chciała poinformować, że na ten moment nie ma możliwości świadczenia usługi zastrzegania tego numeru do wywieszenia w miejscu widocznym dla klientów. Ktoś zrobił to w taki sposób, jaki nie powinien, przez co każdy odwiedzający tę placówkę uzyskał dane pracowników poczty za sprawą korespondencji, która nigdy nie powinna trafić na światło dzienne.

REKLAMA

Wywiesili informację o braku możliwości zastrzegania numeru PESEL na Poczcie. Tak to nie powinno wyglądać

Czytelnik podesłał zdjęcie wywieszonej kartki z wydrukowaną stroną obejmującą służbową korespondencję mailową, która została wywieszona na okienku w placówce Poczty Polskiej. Wszystko wskazuje na to, że na okienko miał trafić plakat informujący o braku możliwości zastrzegania numeru PESEL na Poczcie Polskiej.

Pracownik placówki miał wywiesić go w widocznym miejscu dla klientów, ale zamiast tego została wywieszona cała kartka z korespondencją. Oczywiście na kawałku papieru widzimy, że mail obejmuje załącznik w postaci jednego pliku z rozszerzeniem .PNG, pod którym kryje się najpewniej plakat informacyjny, ale zamiast tego ktoś wydrukował całą wiadomość.

Jednocześnie upubliczniając adresy e-mail, imiona i nazwiska pracowników Poczty Polskiej. Nawet w stopce widnieje informacja o tym, że wiadomość została wysłana do wiadomości i użytku osób, do których została wysłana. My oczywiście zamazaliśmy dane osobowe i maile, ale zdecydowanie informacja w takiej formie nigdy nie powinna trafić na okienko w placówce Poczty Polskiej.  

Z dat widocznych na korespondencji może sugerować, że taka informacja jest przyklejona od dłuższego czasu (widzimy listopad 2023 roku). Przynajmniej teraz jest możliwość zastrzegania PESEL w aplikacji mObywatel lub poprzez rządową stronę internetową.

REKLAMA

Już nie trzeba iść do urzędu lub na pocztę, aby zastrzec swój numer PESEL. Wystarczy smartfon lub komputer:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA