REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Wiadomo, co Apple włoży do przyszłych iPhone'ów. Te chipy będą niesamowite

iPhone'y mają zostać wyposażone w nową technologię, która wydłuży czas działania na akumulatorze, zmniejszy rozmiary układów oraz zapewni jeszcze lepsze osiągi.

13.12.2023
19:45
Wiadomo, co Apple włoży do przyszłych iPhone'ów. Te chipy będą niesamowite
REKLAMA

Czipy Apple M3, M3 Pro i M3 Max oraz A17 Pro dla iPhone'a zostały wyprodukowane w technologii 3 nanometrów, co miało zapewnić poprawę wydajności i dłuższy czas pracy. Czy oczekiwania się spełniły? Jeśli chodzi o baterię, iPhone 15 Pro nie sprostał oczekiwaniom, natomiast 15 Pro Max zaskoczył pozytywnie. A teraz Apple ma w planach kolejną rewolucję. I to w niedalekiej przyszłości?

REKLAMA

iPhone 17 Pro z rewolucyjnym czipem?

TSMC, wiodący producent czipów, konkurujący z Intelem i Samsungiem w wyścigu w rozwoju układów w litografii 2 nanometrów, przedstawił swoje prototypy "N2" kluczowym klientom, m.in. Apple'owi i Nvidii - twierdzi Financial Times.

Apple to więcej niż tylko iPhone'y! Sprawdźcie inne newsy o firmie Tima Cooka na Spider's Web:

Według informacji zawartych w raporcie, TSMC planuje rozpocząć masową produkcję 2-nm układów do 2025 roku i zamierza oferować w nich najbardziej zaawansowaną technologię półprzewodnikową pod względem rozmiaru oraz efektywności energetycznej.

REKLAMA

Samsung, inny producent, który również planuje rozpoczęcie masowej produkcji czipów w nowym procesie technologicznym, ma kusić klientów niższą ceną. Jednak TSMC, produkujący już czipy w litografii 3 nm - obecnie głównie dla Apple'a - ma być pierwszym wyborem dla firmy Tim Cooka.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, Apple wykorzysta 2-nanometrowy proces w chipie Bionic A19 i prawdopodobnie użyje go do modeli iPhone'ów 17 Pro oraz do układów Apple Silicon (M4? M5?). Co ważne, Apple już współpracuje blisko z TSMC i najnowsze czipy M3 i A17 są dostarczane przez tego producenta.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA