REKLAMA

Kim jest Linda Yaccarino? To ona będzie nową CEO Twittera

Elon Musk postanowił finalnie zrezygnować ze stanowiska CEO Twittera i (prawie) cały internet snuł domysł, kto może nim zostać. Jak się jednak okazuje, nie musieliśmy długo czekać na potwierdzenie wcześniejszych plotek. Nową dyrektor generalną "ćwierkacza" zostaje Linda Yaccarino.

12.05.2023 16.41
twitter
REKLAMA

Odkąd Twitter został zakupiony przez Elona Muska, właściciela m.in. Tesli oraz SpaceX, za gigantyczną kwotę 44 mld dol., platforma w znaczący sposób się zmieniła. To właśnie miliarder przez ponad pół roku, bo od końca października, pełnił stanowisko CEO, co wielu osobom niespecjalnie się podobało. Teraz nie będą mogli nic mu zarzucić, bo "stołek" przejmuje nowa osoba.

REKLAMA

Linda Yaccarino to nowa CEO Twittera. Kim ona jest?

Na swoim oficjalnym profilu, Elon Musk postanowił wreszcie ogłosić nową dyrektor generalną platformy z niebieskim ptaszkiem. Jest to była dyrektor ds. reklamy NBCUniversal, czyli amerykańskiego przedsiębiorstwa mediowego, Linda Yaccarino.

Pracowała tam od 2011 roku i jest znana z dobrych i skutecznych ruchów w branży reklamy. Wcześniej, bo od 1992 r., była związana z Turner Broadcasting System, gdzie również zajmowała pozycję dyrektora ds. sprzedaży reklam, marketingu.

REKLAMA

Jak twierdzi miliarder, nowa CEO "skupi się tam na operacjach biznesowych", podczas gdy on pozostanie przy "projektowaniu produktów i nowych technologii". Co najciekawsze, w tweecie padło zdanie "nie mogę się doczekać współpracy z Lindą, w celu przekształcenia tej platformy w X, aplikacji do wszystkiego". Widać, że Elon Musk ma ogromne plany dotyczące "ćwierkacza".

Nowy CEO z pewnością może pomóc "odkuć" się Twitterowi, który po zmianie zarządu zmienił się nie do poznania i stracił wielu reklamodawców. Zobaczymy, co z tego będzie - trzeba trzymać kciuki za nową CEO platformy, która ma rozpocząć pracę za ok. 6 tygodni, czyli najprawdopodobniej z początkiem lipca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA