REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wystarczy zmiana jednego ustawienia, żeby szybciej logować się na Androidzie

Całkowite pozbycie się haseł zajmie nam jeszcze trochę czasu, ale inżynierowie Google starają się zmniejszyć czas rutynowego logowania do minimum. Nowo odkryte eksperymentalne ustawienie pozwala użytkownikom Chrome na Androidzie zaoszczędzić kilka sekund na każdym logowaniu. A to nie jest jedyna funkcja, którą może poprawić komfort użytkowania przeglądarki.

19.10.2022
12:35
Wystarczy zmiana jednego ustawienia, żeby szybciej logować się na Androidzie
REKLAMA

Inżynierowie Google odpowiedzialni za rozwój przeglądarki Chrome na Androidzie już od jakiegoś czasu dążą do przyspieszenia rutynowych czynności - w tym logowania, autoryzacji dwuskładnikowej czy porzucenie haseł jako takich. Wystarczy tu napomnieć auto wykrywanie przez Chrome SMS-ów z jednorazowymi kodami dostępu czy integracje menedżera haseł z systemem Android.

REKLAMA

Jak odkryło Android Police, Chrome na Androidzie ma ukrytą funkcję, która pozwala przyspieszyć logowanie na dowolnej stronie.

Normalnie, w przypadku logowania na dowolnej stronie menedżer haseł prosi nas o wybranie konta, za pomocą którego chcemy się zalogować. Następnie po wybraniu konta musimy dotknąć przycisku "Zaloguj" lub innego potwierdzającego logowanie się do danego serwisu.

Nowo odkryta funkcja pozwala użytkownikom Chrome zalogować się automatycznie po wybraniu konta, którym chcemy się zalogować - bez dodatkowych dotknięć.

Część użytkowników może mieć tę opcję włączoną domyślnie, jednak wszyscy, którzy nadal potwierdzają logowanie i chcą skrócić ten proces o jeden etap muszą wpisać w pasek adresu przeglądarki chrome://flags/#touch-to-fill-password-submission i ustawić wartość podświetlonej opcji na "Enabled".

Chrome Flags na Androidzie - inne przydatne sztuczki

Chrome Flags to sekcja z eksperymentalnymi funkcjami przeglądarki Google Chrome. Sekcja jest celowo ukryta ze względu na fakt, iż nierozważna zmiana zawartych tam ustawień może doprowadzić do destabilizacji działania przeglądarki.

Dostęp do Chrome Flags uzyskujemy poprzez wpisanie w pasek adresu chrome://flags. Choć zabawa z Chrome Flags bez odpowiedniej wiedzy może skończyć się nieprzyjemnie dla użytkownika, istnieje kilka ustawień, które można zmienić bez strachu, a z korzyścią dla komfortu użytkowania.

REKLAMA

Wyszukując frazę Incognito Screenshot (chrome://flags#incognito-screenshot) otrzymamy możliwość włączenia (poprzez zmianę wartości na Enabled) zrzutów ekranu w trybie Incognito, która jest domyślnie wyłączona.

Inną użyteczną funkcją jest Force Dark Mode for Web Contents (chrome://flags#enable-force-dark), która automatycznie będzie zmieniać motyw wszystkich możliwych stron na ciemny. Z kolei Reading List (chrome://flags#read-later) włączy eksperymentalną funkcję listy Do przeczytania, znaną z desktopowego wydania przeglądarki. Wraz z #read-later można włączyć również Read later reminder notification (chrome://flags#read-later-reminder-notification), która włączy cotygodniowe powiadomienia o treściach zapisanych na liście Do przeczytania

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA