REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

PKP zapowiada nową aplikację. W Pekapce kupisz bilet i kanapkę w Warsie

Tak, póki co PKP Intercity ma do tego dwie osobne aplikacje: IC Mobile Navigator służy do wyszukiwania połączeń i sprawdzania punktualności, a mWars do zakupów. Wkrótce zostanie do usprawnione, dzięki nowości, jaką ma być Pekapka.

27.10.2022
15:35
pekapka
REKLAMA

Dla mnie Pekapka już stanowi podobny problem w wymowie, co labrador czy badminton. Jakoś naturalniej wychodzi mi mówienie Pekapeapka niż Pekapka, która nie do końca jest logicznym skrótem. Broni się, ale przecież na co dzień myślimy o "pekape". Tak, wiem, czepiam się. Najważniejsze, że to i tak praktyczniejsza nazwa niż IC Mobile Navigator.

REKLAMA

Jeżdżę koleją często, ale jeszcze nigdy nie kupiłem biletów za pośrednictwem tej aplikacji. Mimo wszystko wygodniej mi za pomocą intercity.pl, co dużo mówi o jej jakości i samej popularności. Nie znam też nikogo, kto korzystałby z tej opcji.

PKP Intercity zdaje sobie sprawę, że oferta mobilna trochę kuleje. Stąd plany na Pekapkę. Podobno program ma pojawić się już w tym roku. Obecnie przewoźnik czeka na autoryzację przeprowadzaną w sklepach Play i AppStore.

Pekapka: co zaoferuje PKP Intercity

Przede wszystkim ma być bardziej estetycznie, a przy tym szybko i wygodnie. Poprzeczka zawieszona przez IC Mobile Navigator nie jest zawieszona wysoko, więc podejrzewam, że różnicę będzie można odczuć szybko. Intercity zapowiada, że w nowej wersji aplikacji będzie można też zamawiać posiłki. Już nie trzeba będzie więc posiadać dodatkowej aplikacji o nazwie mWars, która... też działa jak chce. A że raczej nie chce współpracować, moje próby zakupu i tak kończyły się spacerem przez pociąg.

Nowa wersja aplikacji biletowej od PKP Intercity cieszy, ale i tak czekam aż pojawi się opcja kupienia biletów Intercity na Koleo. Twórcy tego programu współpracują już z lokalnymi przewoźnikami, a brakuje w ich ofercie właśnie biletów Intercity.

Ciekawe, czy wejście na nowy poziom mobilności przez Intercity sprawi, że kupowanie biletów u innych przewoźników stanie się prostsze, czy wręcz przeciwnie – przewoźnik będzie chciał przyciągać do siebie. Przypomnijmy, że bilety kolejowe sprzedaje nie tylko Koleo, ale też e-podróżnik.

Taka opcja może pojawić się również w JakDojadę

Byłoby sporym zaskoczeniem, gdyby jej autorzy poprzestali jedynie na wyszukiwaniu połączeń, co jest jedną z ostatnich nowości w aplikacji.

REKLAMA

zdjęcie główne: Longfin Media / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA