REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Roomba nauczyła się mopowania. I to takiego, że nie trzeba jej pomagać

iRobot Roomba Combo j7+ to robot sprzątający z funkcją mopowania podłogi. Sprzęt nie wymaga interwencji ze strony użytkownika. Robot odkurzy i wszystko przetrze sam.

27.09.2022
9:59
iRobot Roomba Combo j7+
REKLAMA

We wprowadzanym właśnie do sprzedaży robocie Roomba Combo j7+ mop jest wysuwany na mechanicznym ramieniu. Oznacza to, że robot może dowolnie owo ramię podnosić i opuszczać, wedle potrzeby. Samodzielnie może więc decydować o formie sprzątania i nie potrzebuje pomocy użytkownika, by usunąć mokry materiał przed, na przykład, odkurzaniem dywanu.

REKLAMA

Czytaj też:

Roomba Combo j7+ kontra Roomba j7+ - różnice.

Roomba Combo j7+ tak na dobrą sprawę jest niemal identyczna względem zwykłego j7+, nie licząc oczywiście dodatkowej funkcji mopowania. Są jednak inne niewielkie różnice. Zbiornik na nieczystości jest w modelu Combo nieco mniejszy. Nic dziwnego: iRobot w zamian zapewnić musiał przestrzeń na 210 ml zbiornik na wodę i pojemniejsze (4400 mAh) ogniwo, niezbędne z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na energię w związku z funkcją mopowania.

 class="wp-image-2467839"
iRobot Roomba Combo j7+

Oba roboty mogą być doposażone w Clean Base, a więc w stację dokującą z funkcją automatycznego opróżniania zbiornika. Roomba Combo j7+ to również zestaw akustycznych czujników, dzięki którym roboty mają bezbłędnie rozpoznawać rodzaj sprzątanej płaszczyzny, by dostosować wysokość szczotek i tryb pracy.

 class="wp-image-2467842"
iRobot Roomba Combo j7+

Roomba Combo j7+, tak jak zwykła j7+, oferuje też funkcję mapowania pomieszczeń, ustawiania harmonogramu sprzątania czy stawianie wirtualnych barier z zakazem wstępu. Jest też zgodna z Alexą, Asystentem Google i Siri, w ten sposób zapewniając funkcję sterowania głosem.

iRobot OS 5, czyli mózg Roomba Combo j7+. Aktualizację otrzymają też starsze roboty z serii i oraz j, wyposażone w Wi-Fi.

Combo j7+ będzie pierwszą Roombą z systemem iRobot OS 5 na pokładzie, ten jednak trafi również do aktualnie objętych wsparciem technicznym robotów z funkcją łączności bezprzewodowej. Wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji platforma pomaga robotowi rozpoznawać ponad 80 typowych przedmiotów, jakie można znaleźć na podłodze, w tym zabawki dla zwierząt, miski, kuwety, kapcie, skarpety, przewody, ręczniki, odchody - i odpowiednio z nimi postępować.

REKLAMA

Nowy system wprowadza funkcję wykrywania powierzchni, które mogą wymagać dodatkowego sprzątania, by zarekomendować to działanie użytkownikowi. Oprogramowanie ma też samo rozpoznawać rejony często ulegające zabrudzeniom, jak podłoga przy zmywarce, piekarniku czy psich miskach, by następnie łatwo było tam posłać odkurzacz celem dodatkowego lub doraźnego sprzątania. Pojawi się też funkcja pozwalająca omijać wskazany przez użytkownika pokój podczas programu sprzątania całego domu.

iRobot Roomba Combo j7+ pojawi się w polskich sklepach 4 października w cenie zaczynającej się od 4000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA