1. Spider's Web
  2. Technologie

Totalizator Sportowy szuka specjalistów do pracy w IT z misją

Lokowanie produktu: Totalizator Sportowy

Totalizator Sportowy to nie tylko miejsce pracy, ale przede wszystkim firma gdzie realizować można unikatowe na rynku polskim i europejskim projekty. To miejsce, która łączy w sobie najnowsze rozwiązania z branży IT, gamingowej, technologicznej, a do tego ma wyjątkową misję na rzecz sportu i kultury.

01.07.2022
13:09
Totalizator Sportowy szuka specjalistów do pracy w IT z misją

Specjaliści IT przy wyborze pracy kierują się wyzwaniami i ciekawymi projektami, przy których będą mogli rozwijać swoje umiejętności i kompetencje. Chcą tworzyć systemy i oprogramowania, który mają rzeczywisty i pozytywny wpływ na otaczający nas świat. To wnioski z badań wśród pracowników IT.

Jeśli więc odpowiedzialność społeczna jest dla ciebie ważna, jeśli lubisz sport, a kultury jest ci wciąż mało, to mamy bardzo dobrą wiadomość. Praca w Totalizatorze Sportowym jest także misją społeczną. I nie są to puste słowa.

Twoja praca w Totalizatorze Sportowym przyczyni się do rozwoju polskiego sportu i kultury. Z każdej złotówki wydanej na gry liczbowe LOTTO 19 groszy przeznaczone przeznaczane jest na te cele.

Totalizator Sportowy to spółka technologiczna i dużo ciekawych projektów

Żadne inne przedsiębiorstwo w Polsce nie zapewnia klientom dostępu do tak szerokiej oferty produktów gamingowych. Oznacza to, że Totalizator Sportowy jest w istocie spółką technologiczną, która nieustannie się rozwija i poszukuje nowatorskich rozwiązań. Jej działania mają na celu wyprzedzanie potrzeb rynku przy wykorzystaniu innowacji technologicznych.

Choć Totalizator Sportowy jest firmą z ogromnymi tradycjami i działa na rynku od ponad 66 lat, jej znakiem rozpoznawczym stały się w ostatnim czasie świeżość i innowacje.

Firma płynnie przeszła do najlepszych światowych praktyk technologicznych i skoncentrowała się na zaawansowanych rozwiązaniach IT, digital oraz ecommerce wyprzedzających aktualne trendy.

Totalizator Sportowy w sposób ciągły rozbudowuje swoją sieć, która już teraz liczy ponad 20 tys. punktów. Wszystkie te miejsca są ze sobą cyfrowo połączone, a dane są przekazywane i przetwarzane w czasie rzeczywistym.

Oczywiście takie możliwości zapewnić może tylko solidna baza kompetencyjna wspierana rozwiązaniami IT z najwyższej półki. Totalizator Sportowy rozwija się w sposób ciągły podejmując się najambitniejszych wyzwań w branży IT i wykorzystując do tego nowe technologie.

To największa w Polsce sieć obsługująca bez przerwy sprzedaż produktów gamingowych, a jej niezawodność i szybkość nie mają sobie równych w naszym kraju. Praca w Totalizatorze Sportowym jest nie tylko bardzo ciekawym wyzwaniem, ale pozwala także znacząco poszerzyć swoje umiejętności oraz kompetencje i co ważne - daje mnóstwo satysfakcji.

Totalizator Sportowy ciągle się rozwija

Skala projektów jest wręcz niesamowita. Aktualnie Totalizator Sportowy przechodzi jako spółka proces transformacji cyfrowej. Otwartych jest wiele projektów związanych z dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań IT.

Totalizator Sportowy to nie tylko gry. Firma tworzy różnego rodzaju aplikacje i systemy: od wspierających pracę biznesu, np. aplikacja do zarządzania pracą hybrydową czy work flow, po systemy krytyczne i strategiczne, np. system do zarządzania loteriami, w tym loterią Narodowego Programu Szczepień.

Transformacja technologiczna spółki przez ostatnie
lata obejmowała liczne projekty w tym Cyfrowe Miejsce Pracy oraz wdrożenie innowacyjnych i nowoczesnych narzędzi sprzedaży produktów online (e-commerce).

Rozszerzenie działalności wymagało m.in. utworzenia nowej infrastruktury informatycznej, budowę systemów wspierających i wdrożenie wielu standardów w zakresie bezpieczeństwa danych.

Firma z dużym powodzeniem weszła także do sprzedaży swoich flagowych produktów takich jak LOTTO do świata e-commerce, uruchamiając zarówno nowoczesne aplikacje mobilne, jak również bardzo złożone platformy internetowe.

Totalizator Sportowy daje wielką swobodę swoim pracownikom

Totalizator Sportowy to miejsce, w którym często to ty decydujesz o tym, w jaki sposób najwygodniej będzie ci pracować. Zakres tej swobody gwarantuje wygodę i najlepszą efektywność. Obecnie wdraża również model pracy hybrydowej.

Spółka jest także otwarta na różnego rodzaju technologię i to deweloper de facto często ma możliwość jej wyboru. Dzięki temu możesz samemu decydować z jakich narzędzi będziesz korzystać. A wybór jest potężny

- mówi Mariusz Michalski, dyrektor Departamentu Rozwoju w Totalizatorze Sportowym.

Totalizator Sportowy pracuje z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologiach, środowisk opartych o chmurę oraz posiada strategiczne partnerstwa z liderami w branży IT oraz gamingowych. To gwarancja dostępu do pełnego zestawu innowacji, inżynierii oprogramowania i zaawansowanych systemów IT.

Spółka stawia na nowoczesną organizację pracy. Deweloperzy otrzymują niezbędne informacje od współpracujących z nimi kierowników projektu IT i analityków biznesowo – systemowych. To właśnie oni zbierają wymagania funkcjonalne od biznesu i przekazują je deweloperom.

W Totalizatorze Sportowym rozwiniesz skrzydła swoich kompetencji

Jeśli myślisz o rozwoju, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Totalizator Sportowy zatrudnia około 4000 osób. Wielu pracujących tam ludzi to eksperci z różnych obszarów IT, w tym również analitycy, architekci systemowi, programiści, matematycy, specjaliści data science, którzy chętnie podzielą się z tobą wiedzą i posiadanymi umiejętnościami.

Prowadzone są także programy stażowe.

To szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego, poznania specyfiki pracy w dużej organizacji, a także wzięcia udziału w dedykowanych nowym pracownikom wydarzeniach, do których należą szkolenia czy integracja z zespołem.

Totalizator Sportowy postawił na nowoczesne zarządzanie

Totalizator Sportowy znajduje się obecnie w procesie transformacji cyfrowej. Uważamy, że zaangażowanie pracowników w ten proces jest bardzo ważny. Tworzymy programy Cyfrowych Liderów, którzy są ambasadorami cyfrowych zmian. Wdrażamy coraz więcej rozwiązań wspierających pracę grupową, nowoczesny intranet i narzędzia ułatwiające komunikację. Praca hybrydowa, którą obecnie testujemy w spółce, , wyzwoliła dodatkowe potrzeby w zakresie systemów ją wspierających

- mówi Mariusz Michalski, dyrektor Departamentu Rozwoju w Totalizatorze Sportowym.

Totalizator Sportowy postawił na nowoczesne zarządzanie cyfryzacją, prowadzi skoordynowaną analizę potrzeb we wszystkich obszarach Spółki. Tworzone są w tym zakresie projekty dostarczania narzędzi i optymalizacji procesów. W strukturze transformacyjnej oprócz Cyfrowych Liderów są także tzw. Power Userzy, którzy realizują ciekawe zadania tworząc między innymi mniej zaawansowane aplikacje czy programując automatyzację procesów w systemach typu RPA.

Rozwijając dział IT, spółka wprowadziła też kluczowe zmiany w hierarchii i strukturze zespołów, tworząc atrakcyjne stanowiska pracy. Jest to baza dla wielu przyszłościowych projektów. Do ich rozwoju, Totalizator Sportowy poszukuje programistów backend i backoffice, analityków IT i biznesowych, architektów systemowych, architektów chmurowych, specjalistów ds. transformacji cyfrowej, project managerów.

Totalizator Sportowy korzysta przy tym z nowoczesnych procesów zarządzania komputerowymi centrami danych IaC (infrastructure as a code), relacyjnych baz danych, opensource’owych platform do zarządzania, automatyzacji i skalowania aplikacji kontenerowych, takich jak Kubernetes oraz Cloud AZURE.

W spółce stosowane są połączone praktyki ciągłej integracji i ciągłego dostarczania oraz ciągłego wdrażania CICD.

Do nowych, rozwijających się projektów poszukiwani się również specjaliści ds. projektowania produktów i procesów digital, specjaliści UX, specjaliści CRM, specjaliści ds. systemów lojalnościowych, promocji, retencji, tworzenia oferty online.

Będą oni pracować w obszarze digital, rozwijając m.in. SEO i SEM oraz UI czy UX produktów Totalizatora Sportowego w oparciu o metodyki zwinne zgodne z manifestem Agile.

Z kolei architekt systemowy będzie brał udział w projektach poprzez tworzenie nowych platform, modyfikacje funkcji istniejących systemów oraz dobór technologii i narzędzi do projektowanego rozwiązania.

Będzie brał udział w projektowaniu rozwiązań na poziomie wykonawczym (artefakty, interfejsy, świat obiektów, sekwencje, diagram stanów), tworzeniu na podstawie wymagań interesariuszy kompleksowych modeli obejmujących pełne spektrum architektury (opis procesu, model danych, aplikacja i technologia) czy realizację zadań typu POC (proof of concept) związanych z projektowanymi rozwiązaniami.

Wśród wymagań na to stanowisko jest między innymi sprawna obsługa narzędzi wspierających zarządzanie produktem (Confluence, Jira, DevOps).

Totalizator Sportowy to stabilne miejsce pracy

Totalizator Sportowy to miejsce dla osób szukających z jednej strony rozwoju i ambitnych projektów, a z drugiej stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa zatrudnienia. 87 proc. pracowników uważa nas za stabilnego pracodawcę.

Nowi pracownicy punktów sprzedaży pierwszą umowę dostają na rok, a średni staż pracy pracowników back office w firmie wynosi 8,8 lat (2021).

Firma podkreśla, że kieruje się otwartością i poszanowaniem godności oraz różnorodności swoich pracowników. W ten sposób tworzona jest kultura współpracy oparta na zaufaniu.

Totalizator Sportowy oferuje bardzo bogaty program socjalny. 7 proc. twojej pensji dokładane jest na konto emerytalne w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego, do tego dochodzą premie przyznawane kwartalnie i coroczne nagrody od zysku. Ponadto firma oferuje bony świąteczne i bilety na atrakcyjne wydarzenia sportowe lub kulturalne.

Kogo poszukuje Totalizator Sportowy?

W związku z rozwojem sieci IT, Totalizator Sportowy poszukuje programistów backend i backoffice, analityków IT i biznesowych, architektów systemowych, architektów chmurowych, specjalistów do spraw transformacji cyfrowej.

To nie wszystko. Poszukiwani są też pracownicy serwisu technicznego, pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie zasobów IT - licencje, systemy, eksploatację, bazy danych, serwery, rozwiązania Microsoft, Linux oraz osoby z doświadczeniem w informatyce, specjaliści chmurowi, sieciowi, juniorzy na help desk, specjaliści od hurtowni i baz danych.

Jakie są oczekiwania w kontekście kluczowych kompetencji? To znajomość: JavaScript, Java, C#, C, C++, Kubernetes, K8S, CICD, relacyjne bazy danych, posgres, SQL, Cloude, OpenSourse, Cloud AZURE, IaC (infrastructure as a code), Metodyka Agile, Narzędzia Atlassian (jira,confluence) devops, „twarde IT” - jeśli te słowa nie są dla Ciebie tajemnicą, czekamy na twoją aplikację J

Totalizator Sportowy zatrudni również osoby z doświadczeniem w informatyce, specjalistów chmurowych, sieciowych,, specjalistów od hurtowni i baz danych.

Poszukiwani są też specjaliści ds. projektowania produktów i procesów digital, specjaliści UX, specjaliści CRM, „produktowcy” – specjaliści ds. systemów lojalnościowych, promocji, retencji, tworzenia oferty online.

Lokowanie produktu: Totalizator Sportowy
Najnowsze
Zobacz komentarze