1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

300 zł do twojej kieszeni + 100 zł na konto dziecka. W Banku Pekao odbierzesz Dobry Start i dostaniesz bonus

Lokowanie produktu: Bank Pekao

Dobry start dla dziecka wiąże się z kosztami oraz dużą ilością wysiłku. Lecz klienci Banku Pekao mają łatwiej, gdyż wniosek o jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla dziecka mogą złożyć za pośrednictwem bankowej aplikacji PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. Oprócz tego dobry start zapewnia również promocyjne Konto Przekorzystne dla dziecka z kieszonkowym dla najmłodszych klientów.

30.06.2022
17:26
300 zł na Dobry Start odbierzesz w Banku Pekao. Nie przegap okazji, załóż Konto Przekorzystne dla dziecka

Już 1 lipca w Polsce rozpoczyna się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu Dobry Start. To jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych, które swym zasięgiem obejmie aż 4,4 miliona uczniów w Polsce. Przysługuje ono rodzicom dziecka na każde uczące się dziecko aż do 20 roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych - aż do 24 roku życia, bez względu na dochód rodziny.

Co ważne dla wszystkich zainteresowanych osób, wnioski o świadczenie będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 tylko drogą elektroniczną. Ponadto na podstawie art. 26 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, 300+ przysługuje również Ukraińcom, którzy posiadają PESEL. Klienci Banku Pekao będą mieli łatwiej, gdyż do złożenia wniosku o świadczenia z programu Dobry Start wystarczy kilka chwil w serwisie internetowym Pekao24 lub z aplikacją PeoPay.

Bank Pekao wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadza takie rozwiązania, aby proces składania wniosku przebiegł szybko i bezproblemowo. W tym roku chcemy dodatkowo wspierać naszych klientów z Ukrainy, dla których uruchomiliśmy ukraińskojęzyczną stronę dotyczącą programu Dobry Start oraz możliwość aplikowania o świadczenie w aplikacji mobilnej PeoPay czy bankowości elektronicznej

- mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao S.A

Podwójnie dobry start już na początku wakacji

Wakacje to czas, w którym dziecko pod wieloma względami działa samodzielnie - również z pieniędzmi. Bank Pekao rekomenduje wszystkim rodzicom, by przy składaniu wniosku w programie Dobry Start zastanowili się również nad założeniem dziecku indywidualnego rachunku i tym samym rozpoczęli praktyczną naukę oszczędzania. Dobry start zapewni im - oprócz rządowego świadczenia - Konto Przekorzystne z bezwarunkowo darmowymi wypłatami z bankomatów i bezpłatną kartą do rachunku. Karta w portfelu podczas kolonii czy obozu może okazać się lepszym rozwiązaniem niż gotówka - rodzic w każdej chwili może zasilić konto lub zablokować kartę, natomiast dziecko może szybciej i łatwiej przeprowadzać transakcje. Ponadto dzięki zdalnemu nadzorowi w aplikacji PeoPay rodzic ma dostęp do historii transakcji.

To nie koniec dobrych wiadomości na dobry start. Od 1 lipca do 28 sierpnia w Banku Pekao będzie trwać kolejna edycja promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom. W ramach promocji za otwarcie konta dziecko może otrzymać od banku pierwsze kieszonkowe o wartości do 100 złotych. Połowa tej kwoty (50 zł), trafi na konto dziecka w okresie trwania promocji za samo założenie Konta Przekorzystnego i rachunku oszczędnościowego Mój Skarb i zapisanie je do promocji. Zrobić to można zarówno w serwisie online Banku Pekao jak i w dowolnym jego oddziale. Natomiast drugie 50 zł wpłynie po spełnieniu warunku aktywności, który
uzależniony jest od wieku dziecka:

  • dziecko poniżej 6 lat na otwartym w promocji Koncie Przekorzystnym lub koncie oszczędnościowym Mój Skarb będzie posiadało ponad 100 zł w dniu 15 października 2022 r.
  • dziecko w wieku co najmniej 6 lat zrealizuje min. 3 transakcje kartą do konta.

Ponadto aż do końca lipca trwa promocja na konto oszczędnościowe Mój Skarb, w ramach której rachunki oszczędnościowe otwarte dzieciom w okresie trwania promocji zyskają wyższe oprocentowanie - 3,5% w skali roku przez 6 miesięcy do salda 3000 zł.

Lokowanie produktu: Bank Pekao
Najnowsze
Zobacz komentarze