REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. RTV

Telewizory LG OLED na 2022 rok już są, a my znamy ich ceny. Przyjrzyjmy się ofercie

Warto się przyjrzeć ofercie na telewizory LG OLED. Te jedne z najlepszych odbiorników klasy premium, jeżeli nie najlepsze, doczekały się wersji na 2022 r. Dziś poznajemy ich ceny w złotówkach. Warto się im przyjrzeć, zwłaszcza że nie wszystkie są zaporowe.

28.03.2022
14:45
lg oled 2022 ceny
REKLAMA

LG OLED z pewnością nie są telewizorami idealnymi. Odbiegają od pewnej liczby konkurentów w kwestii odwzorowania kolorów i jasności. Ich niewłaściwe użytkowanie - wyświetlanie przez bardzo długi czas statycznego obrazu na ekranie - stanowi też ryzyko ich fizycznego uszkodzenia. Tyle że oferowany przez nie doskonały kontrast, rewelacyjne odwzorowanie ruchu, świetny procesor do przetwarzania obrazu, wysokie odświeżanie i mnogość obsługiwanych branżowych standardów nie tylko równoważą wspomniane niedoskonałości, a wręcz stawiają te odbiorniki w rynkowej czołówce.

REKLAMA

Czytaj też:

Powyższego z pełnym przekonaniem nie mogę jeszcze napisać o linii LG OLED x2, czyli tej przeznaczonej na rok 2022. Nie miałem jeszcze styczności z żadnym z modeli, tym bardziej ich nie testowałem. Wydaje się jednak skrajnie wątpliwe, by były gorsze od zeszłorocznych modeli. Choć dopiero się okaże, czy są faktycznie w czymś lepsze.

OLED, QLED, MICROLED, MINILED - kto to ogarnia? Ja!

LG podzieliło się już rekomendowanymi cenami na europejski rynek. Niestety, nie polski - kwoty zostały podane w euro, a z uwagi na płynny kurs walut i odmienne opodatkowanie nie można ich łatwo przeliczyć na złotówki. Stanowią jednak na tyle dobre przybliżenie, że warto się nad nimi pochylić. I sprawdzić co jest dostępne i w jakiej cenie.

LG OLED TV na 2022 r. – znamy ceny. Oferta LG OLED.

LG pozostaje przy dotychczasowych oznaczeniach swoich telewizorów OLED. Każda z linii symbolizowana jest literą - A to najtańszy model, Z najdroższy. Cyfra przy tej literze oznacza generację produktu. Innymi słowy, LG OLED A2 to najtańszy model na rok 2022 r., zaś LG OLED Z2 najdroższy (a, by jeszcze zapewnić dodatkowy przykład, LG OLED A1 to najtańszy zeszłoroczny model).

LG OLED A2 - ceny i funkcje.

Najtańszy z telewizorów LG OLED zawiera matrycę o rozdzielczości 4K z częstotliwością odświeżania 50/60 Hz. Za przetwarzanie obrazu odpowiada procesor Alpha 7-5. Odbiornik wyposażono w trzy złącza HDMI 2.0b, bez obsługi VRR (mechanizm ważny dla graczy, synchronizuje pracę układu graficznego PC lub konsoli z matrycą telewizora, co zwiększa postrzeganą płynność gry).

Na szczęście nie zabrakło obsługi HGiG (to również funkcja dla graczy, dzięki której kalibracja HDR w grze jest automatyczna) i eARC. Telewizor obsługuje standard eARC (możliwość łatwego podłączenia zewnętrznego audio z obsługą nawet najbardziej wymagających standardów dźwiękowych). Dekoduje obraz w Dolby Vision i dźwięk w Dolby Atmos. Nie obsługuje formatu obrazu HDR10+ oraz dźwięku DTS.

Ceny to:

 • 1550 euro za 48 cali przekątnej
 • 1700 euro za 55 cali
 • 2600 euro za 77 cali

LG OLED B2 - ceny i funkcje.

B2 różni się od A2 odświeżaniem matrycy z częstotliwością 100/120 Hz. Złącza HDMI są w nowszym standardzie (HDMI 2.1), co umożliwia wyświetlanie obrazu z zewnętrznych źródeł (np. konsola do gier) w rozdzielczości 4K przy odświeżaniu nawet 120 Hz. Pojawia się też obsługa VRR (w tym FreeSync i G-Sync).

Ceny to:

 • 1900 euro za 55 cali przekątnej
 • 2800 euro za 65 cali
 • 4500 euro za 77 cali

LG OLED C2 - ceny i funkcje.

 class="wp-image-2072560"
LG OLED C2

W porównaniu do B2, model C2 ma oferować matrycę nowszej generacji, czyli OLED Evo. Ma ona oferować wyższą jasność od standardowej. W telewizorze znajdzie się też lepszy procesor do przetwarzania obrazu - model Alpha 9-5 - dzięki czemu użytkownik może liczyć na lepsze odzwierciedlenie szczegółów i gradientów, a także na mechanizm rekonstrukcji obrazu, który przywraca utracone szczegóły na skutek niższej rozdzielczości bądź przepływności sygnału źródłowego.

Ceny to:

 • 6500 zł za 42 cale przekątnej
 • 7000 zł za 48 cali
 • 9000 zł za 55 cali
 • 12,5 tys. zł za 65 cali
 • 17,5 tys. zł za 77 cali
 • 25,5 tys. zł za 83 cale

LG OLED G2 - ceny i funkcje.

 class="wp-image-2072557"
LG OLED G2

LG OLED G2 to model C2 w znacznie efektowniejszej obudowie. Wszystkie telewizory OLED są bardzo smukłe, ale linia G została zaprojektowana tak, by telewizor dało się powiesić na ścianie niczym obraz, bez odstawania ekranu od ściany. Prezentuje się to zjawiskowo, jednak taki bajer wymaga sporej dopłaty.

Ceny to:

 • 11 tys. zł za 55 cali przekątnej
 • 15 tys. zł za 65 cali
 • 22 tys. zł za 77 cali
 • 30 tys. zł za 83 cale
Jak zamontować na ścianie LG OLED G2?

LG OLED Z2 - ceny i funkcje.

W porównaniu do modelu C2, Z2 ma jeszcze inną matrycę. Nie jest to OLED Evo, ale za to jest to panel pracujący w rozdzielczości aż 8K.

Ceny to:

 • 15 000 euro za 77 cali przekątnej
 • 30 000 euro za 88 cali
REKLAMA

W okresie przedsprzedaży klient ma zapewnioną bezpłatną dostawę i montaż sprzętu, a także 10 voucherów do wykorzystania na filmy w jakości 4K w serwisie Rakuten TV.

Wszystkie modele obsługują najnowszy standard telewizji DVB-T2 (HEVC) i pracują pod kontrolą systemu webOS 22, który wprowadza spersonalizowane profile użytkownika.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA