REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Android Auto wjedzie do Polski. Google zdradza nowe informacje

Wygląda na to, że Android Auto w końcu faktycznie dojedzie do Polski. Google opublikował informację, która daje nadzieję na rychłą premierę.

Android Auto zmierza do Polski. Google zdradza nowe informacje
REKLAMA
384 interakcji
dołącz do dyskusji

Technicznie rzecz biorąc Android Auto można zainstalować w Polsce od prawie zawsze. Odkąd tylko usługa wystartowała, możliwe było wgranie pliki .apk na telefon ręcznie i korzystanie z trybu samochodowego czy to w połączeniu z systemem infotainment naszego auta, czy to bezpośrednio na smartfonie.

REKLAMA

Oficjalnie jednak usługa ta nie była wspierana w Polsce i nie dało się jej zainstalować prosto ze Sklepu Play.

Coś zaczęło się zmieniać na początku tego roku. W lutym na moim smartfonie ni z tego ni z owego zagościła ikona Android Auto. Zapytałem wtedy przedstawicieli Google’a, czy to oznacza, iż Android Auto niebawem pojawi się w Polsce. W odpowiedzi usłyszałem tylko lakoniczne „być może”.

Tym niemniej od lutego używam Android Auto na swoim smartfonie z Androidem oraz na wszystkich testowych egzemplarzach, jakie przewinęły mi się przez ręce w 2020 r. Usługa działa bezbłędnie. I wszystko wskazuje na to, że po prostu trafiłem do pierwszej fali użytkowników, którzy otrzymali przedpremierowo Android Auto nad Wisłą, a już niebawem każdy będzie mógł skorzystać z usługi.

Android Auto w Polsce - Google nie mówi tego wprost.

W najnowszym wpisie na blogu Google’a nie pada wprost nazwa naszego kraju ani konkretna data. Pojawia się za to informacja, iż „w najbliższych miesiącach Android Auto trafi na nowe rynki”, a pod informacją mapka, na której wyraźnie widać zaznaczoną na zielono Polskę.

Może to oznaczać tylko jedno: Android Auto rzeczywiście pojawi się nad Wisłą oficjalnie. Tyle że jeszcze nie wiemy, kiedy może to nastąpić.

Co zmieni Android Auto?

Słowem: wszystko! Po kilku miesiącach użytkowania Android Auto, zarówno w wersji na smartfona jak i na desce rozdzielczej mojego samochodu, nie wyobrażam już sobie innej jazdy samochodem.

Android Auto w Polsce
Fot: Adam Majcherek

Niemal wszyscy czołowi producenci samochodów oferują modele ze wsparciem dla Android Auto i Apple CarPlay od co najmniej czterech lat, więc zmianę odczują posiadacze nie tylko zupełnie nowych, ale też używanych aut. A zmiana jest kolosalna, bo nawet w porównaniu z najlepszym systemem infotainment w aucie, Android Auto jest po prostu lepszy.

Android Auto pozwala na wygodny dostęp do najpotrzebniejszych aplikacji w czasie jazdy, w sposób dostosowany do ekranów dotykowych na deskach rozdzielczych. Zamiast wbudowanej nawigacji (albo jej braku) mamy najlepsze na rynku Mapy. Zamiast pustego i smutnego interfejsu transmisji audio przez Bluetooth - dostęp do ulubionej usługi muzycznej.

Android Auto w Polsce
Fot: Adam Majcherek

Co więcej, po ubiegłorocznej aktualizacji dzięki sprytnym widgetom możemy jednocześnie widzieć na ekranie nawigację, podgląd odtwarzanej muzyki, a nawet dymki powiadomień czy komunikator.

REKLAMA

Android Auto zmienia podróżowanie samochodem na lepsze.

Od jego premiery minęło pięć lat i mieliśmy wszelkie prawo czuć się przez ten czas wykluczeni, odcięci od jednej z najlepszych usług motoryzacyjnych dostępnych na rynku. Teraz na szczęście wszystko wskazuje na to, że czas oczekiwania dobiegł końca i każdy będzie mógł z Android Auto skorzystać. Cóż, lepiej późno niż wcale.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA