REKLAMA

Podrobili stronę Allegro i sprzedają iPhone’y za 100 zł

CERT Polska ostrzega przed ofertami na stronach udających serwis Allegro. Oszuści podszywają się pod znaną markę, aby zyskać zaufanie ofiary i wyczyścić jej konto bankowe.

31.08.2020 14.41
Podrobili stronę Allegro i sprzedają iPhone’y za 100 zł
REKLAMA

Na facebookowych grupach pojawiają się oferty w stylu: „sprzedam iPhone’a 7 za symboliczne 100 zł, bo nie jest mi potrzebny, a wyrzucać do kosza jednak szkoda”. Autor takiej wiadomości podaje do siebie numer kontaktowych, a zainteresowanych zakupem kieruje do swojej oferty na Allegro Lokalnie. Problem w tym, że to nie jest prawdziwa strona Allegro Lokalnie, a jedynie jej klon.

REKLAMA

Gdy zdecydujemy się na zakup, to zostaniemy przekierowani na stronę banku. Problem w tym… że to nie będzie prawdziwa strona banku. 

Jeśli kupisz iPhone'a za 100 zł, to wyczyszczą ci konto

Podając dane logowania na takiej fałszywej witrynie bankowej przekazujemy oszustom swoje dane logowania do naszego banku online. Oszuści korzystając z socjotechniki, czyli techniki manipulacji, atakujący mogą przejąć kontrolę nad kontem bankowym ofiary i je wyczyścić. 

REKLAMA

Bądźcie czujni, sprawdzajcie adresy stron, na których coś kupujecie, nie wierzcie w niewiarygodne okazje online i zgłaszajcie podejrzane posty na Facebooku do moderacji. Warto też informować firmy, których strony zostały podrobione, o tym fakcie. Allegro już wie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA