REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Pecetowe The Walking Dead nie wróci na Steama. Epic Games Store zgarnął grę na wyłączność

Walka Epic Games i Valve zaczyna przypominać walkę Sony i Microsoftu.

21.12.2018
9:56
The Walking Dead na PC będzie dostępny wyłącznie w Epic Games Store
REKLAMA
REKLAMA

Przed Epic Games Store jeszcze długa droga, by być prawdziwą konkurencją dla Steama. Wielki sukces zbudowany jest jednak z wielu małych kroczków i właśnie taki mały, znaczący kroczek stawiają dziś właściciele nowego, cyfrowego sklepu.

The Walking Dead: The Final Season - urwane w połowie po tym, jak odpowiadające za grę studio się rozpadło - miało bardzo niepewną przyszłość. Bez zespołu mogącego ukończyć produkcję nikogo nie dziwiło, że gra zniknęła ze Steama. Losy Clementine mogły równie dobrze już na zawsze być niedokończone.

 class="wp-image-860933"

Teraz jednak przyszłość „Żywych trupów" prezentuje się o wiele bardziej optymistycznie. Tytuł przygarnęło Skybound Games, studio należące do samego Roberta Kirkmana. Do pracy nad The Final Season wróciło natomiast kilkanaście osób z oryginalnego zespołu, w tym główny reżyser. Premierę trzeciego odcinka zapowiedziano na 15 stycznia 2019 roku.

Mimo to The Walking Dead: The Final Season nie pojawi się już na Steamie.

Gdzieś w trakcie tych wszystkich perypetii na scenę weszło Epic Games ze swoim nowym sklepem. Za kulisami doszło do podpisania umowy i od teraz pecetowa wersja gry będzie dostępna tylko za pośrednictwem Epic Games Store. Co ciekawe, Ian Howe (prezes Skybound Games) w informacji prasowej podkreśla, że Epic pomógł przy ratowaniu gry i zbieraniu oryginalnego zespołu. Wygląda na to, że współpraca w tym wypadku sięgnęła zatem poza zwykły układ deweloper-sklep.

A co z ludźmi, którzy zdążyli kupić już karnet sezonowy The Final Season na Steamie czy np. GOG-u? Spokojnie - wtedy wszystkie przyszłe odcinki również zostaną pobrane za pośrednictwem tej platformy. Twórcy nie zmuszają do żadnego, dziwacznego przeskakiwania. Chyba że odcinki zakupowane były oddzielnie, nie w formie karnetu. To już inna sprawa. Wtedy dwa ostatnie trzeba będzie kupić na Epic Games Store. Wyboru nie będą mieć też ci, którzy czekali z zakupem, aż sezon wieńczący The Walking Dead dobiegnie końca.

To ciekawe zjawisko, bo The Walking Dead to jednak rozpoznawalna marka posiadająca mnóstwo fanów. Pokazuje to, że informacje o tytułach na wyłączność Epic Games Store nie są tylko przechwałkami. A kiedy dodać do tego atrakcyjny podział dochodów dla deweloperów - tak inny od Steama, który faworyzuje największe korporacje - czy fakt, że z Epic Store'a „przy okazji" korzystać będzie potężna baza graczy Fortnite'a...

REKLAMA

Epic Games Store, mimo cichego startu, może stawać się rosnącym zagrożeniem dla Steama.

W tym świetle 2019 rok przedstawi nam ciekawą rywalizację. Ile jeszcze takich tytułów na wyłączność zdobędzie Epic Games? Jak w związku z tym zachowa się Steam? I czy gracze nie pogubią się już kompletnie w tych wszystkich klientach z pecetowymi grami? Cóż, wygoda wygodą, najważniejsze jednak, że zarówno klienci, jak i deweloperzy zaczynają mieć jakiś wybór.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA