1. SPIDER'S WEB
  2. Gry
  3. Tech

Fani The Walking Dead mogą spać spokojniej. Studio Skybound wzięło się do pracy nad The Final Season

Zakończenie The Walking Dead The Final Season

Skybound trochę musiało poczekać, by móc zacząć prace nad 3. i 4. odcinkiem The Walking Dead: The Final Season.

Fani The Walking Dead mogą spać spokojnie. Albo raczej spokojniej, bo do mety jeszcze kawałek. Skybound Interactive, studio sprzątające bałagan po Telltale Games, dopięło wreszcie wszystkich formalności i może bez przeszkód zabrać się do pracy nad 3. i 4. odcinkiem The Final Season.

Jednocześnie deweloper podkreśla, że oba odcinki będą opóźnione.

Wydaje się, że chodzi o opóźnienie względem pierwotnych dat premier, podanych jeszcze w czasach gdy z Telltale wszystko było w porządku. Te zakładały odcinki kolejno w listopadzie i grudniu, nikogo nie powinno więc dziwić, że w obliczu tych olbrzymich zmian są już nieaktualne. Prezes Skybound Interactive, Ian Howe, mówił jednak wcześniej, że byłby "bardzo rozczarowany", gdyby nie udało im się opublikować trzeciego odcinka w 2018 roku. Miejmy zatem nadzieję, że ten cel jest aktualny.

To z pewnością prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że trzeci odcinek był już praktycznie skończony, zanim Telltale zaczęło zawalać się jak domek z kart. Studiu pozostało więc tylko dopięcie porzuconego materiału na ostatni guzik. Wciąż jest szansa na trzeci odcinek pod choinką. O wiele więcej pracy będzie natomiast przy czwartym odcinku. Ten miał nagraną część dialogów, ale poza tym był w powijakach.

Przy jego produkcji pomoże "wiele" deweloperów z Telltale Games.

Skybound nie podaje niestety szczegółów dotyczących rozmiarów oryginalnego zespołu. Na pewno wrócił Kent Mudle, czyli główny reżyser The Final Season czy np. The Wolf Among Us. Howe podkreślał wcześniej, że prowadzi rozmowy z ponad czterdziestoma pracownikami Telltale, ale co z tego wyszło... Cóż, może dowiemy się w przyszłości.

W przyszłości - ponoć niedalekiej - poznamy też nowe daty premier trzeciego i czwartego odcinka The Walking Dead: The Final Season. Deweloperzy muszą z pewnością odnaleźć się w nowym środowisku i usystematyzować swoje działania, by móc ocenić, ile zajmie im zamknięcie przygód Clementine. Najważniejsze, że doczekają się one finału. Choć osobiście smuci mnie trzymanie się oryginalnej wizji i podejścia Telltale, bo dotychczas The Final Season utrzymywał raczej średni poziom. Przydałby się powiew świeżego powietrza.

Tymczasem Telltale Games kontynuuje działania prawne mające na celu zamknięcie firmy.

Ze Steama zaczęły nawet znikać niektóre gry studia jak np. Back to the Future czy ich tytuły z serii Monkey Island. Skybound zwraca uwagę, że ze sprzedaży zniknęły poprzednie sezony The Walking Dead. Ich brak ma być jednak kilkudniowy. Potem wrócą na swoje miejsce, najprawdopodobniej właśnie dzięki Skybound. Całe szczęście, bo mimo bardzo nierównego poziomu większości sezonów The Walking Dead, pierwszy pozostaje diabelnie dobrą grą.