Twórcy Fortnite zdradzają sekrety Unreal Engine w licencjonowanym kursie. Nie zapomnieli o multiplayerze

Lokowanie produktu

W sieci znajdziecie wiele komercyjnych kursów poświęconych C++ oraz Unreal Engine 4. Kiedy jednak szkolenie posiada licencję samego Epic Games - twórców gier Fortnite, Unreal oraz Gears of War - to wiesz, że masz do czynienia z poradnikiem najwyższej jakości. Mamy na niego rabat dla wszystkich czytelników.

03.11.2018 18.53
Promocja na kurs Unreal Engine: tworzenia gier uczą w nim sami twórcy Fortnite'a

Dzięki kursom Udemy stworzyłem swoją pierwszą „grę” w kilkanaście godzin. Czym innym jest jednak postawić banalny program z poruszającą się kulką, czym innym pracować nad rozbudowanym modułem wieloosobowym trójwymiarowej strzelaniny. To dwa kompletnie różne światy. Epic Games uczy, jak przeskoczyć z tego pierwszego do tego drugiego.

Nikt nie ma złudzeń, że współcześnie to gry wieloosobowe są tymi najbardziej dochodowymi.

Fortnite, Dota 2, League of Legends, Call of Duty, PUBG, World of Warcraft, Overwatch - jeśli przeanalizujcie wszystkie najpopularniejsze gry na Twitchu, dostrzeżecie wspólny mianownik. To tytuły wieloosobowe. Nastawione na rywalizację lub kooperację za pośrednictwem sieci. Multiplayer jest współcześnie najpopularniejszym i najbardziej dochodowym modułem każdej gry. Nie trzeba być profesjonalnym analitykiem branży, aby to dostrzec.

 class="wp-image-726501"

Niestety, w większości poradników C++/Unreal Engine komponent wieloosobowy jest kompletnie pomijany. Uczymy się, jak projektować wirtualne wnętrza oraz jak okiełznać fizykę cyfrowego świata. Mało który kurs odpowiada jednak na pytanie: Okej, stworzyłem podstawy swojego królestwa, ale jak mam do niego zaprosić znajomych? Projektowanie gier wieloosobowych jest niezwykle ważną umiejętnością każdego twórcy. To kompetencja, która znacząco podnosi atrakcyjność pracownika, a także zwiększa szanse na sukces osoby poszukującej nowej pracy.

Kurs gier wieloosobowych na licencji samego Epic Games jest prowadzony przez pracownika studia.

Pracownicy Epic Games są weteranami gier wieloosobowych. Właśnie to studio stworzyło takie hity jak Unreal Tournament, Gears of War czy Fortnite. Do tego firma ma na swoim koncie jeden z najpopularniejszych kreatorów w całej branży gier: Unreal Engine. To właśnie na najnowszej, czwartej edycji silnika powstają takie produkcje jak Ace Combat 7, Kingdom Hearts III, Dragon Ball FighterZ, Sea of Thieves, Soulcalibur VI czy nawet PUBG. Dwa najpopularniejsze tytuły battle royale korzystają z tego samego silnika. To o czymś świadczy.

Twórcą kursu jest Tom Looman - były pracownik Epic Games w randze support developera. Looman odpowiada za ponad 70 szkoleń z zakresu C++ oraz Unreal Engine. Teraz producent gier uzyskał licencję Epic Games na wykorzystanie szkolenia jako produktu komercyjnego, z którym trafił na platformę Udemy. Dotychczas tylko jeden inny projekt zdobył taką licencję. Ostatnia aktualizacja zawartości kursu miała miejsce w maju 2018 r. Możecie więc być pewni, że produkt nie jest przestarzały.

PUBG pogoda class="wp-image-778612"

W przeciwieństwie do poprzednich szkoleń reklamowanych na Spider’s Web, lekcje Toma Loomana są adresowane do nieco bardziej zaawansowanych odbiorców. Docelową grupą są te osoby, które mają już minimalne doświadczenie z C++ oraz edytorem Unreal Engine. Takie wymogi początkowe pozwalają autorowi skoncentrować się na specyfice trybu wieloosobowego, który wdrożymy do własnej, trzecioosobowej strzelaniny kooperacyjnej.

Oczywiście moduł wieloosobowy to tylko jedna z rzeczy, której nauczymy się dzięki kursowi. Za pomocą szkolenia Unreal Engine 4 Mastery: Create Multiplayer Games with C++ stworzymy własne wybuchające beczki, nauczymy się wykorzystywać specjalne umiejętności bohaterów, tworzyć platformy do dalekich skoków, a także rozsądnie przydzielać obrażenia wszystkim aktorom wirtualnej sceny. Kurs obejmuje wiele kluczowych elementów każdej rasowej strzelaniny.

Unreal Engine 4 Mastery to kurs praktyczny. Stworzysz podczas niego własną grę.

Właściwie to dwie gry. Pierwszą będzie skradanka, w której opanujemy podstawy tworzenia sztucznej inteligencji dla przeciwników. Drugim tytułem jest kooperacyjna gra akcji w stylu Gears of War. Po przejściu szkolenia do każdego z naszych tworów będziemy w stanie dodać moduł wieloosobowy i każde z naszych dzieł ogramy wspólnie ze znajomym. Oczywiście o ile tylko będziemy mieli ochotę pochwalić się owocami własnej pracy.

 class="wp-image-536963"

Unreal Engine 4 Mastery: Create Multiplayer Games with C++ to 17 godzin materiałów wideo, wraz z opcjonalnymi wyzwaniami dla bardziej ambitnych studentów (zrób największą eksplozję w swojej karierze!). Łącznie otrzymujemy aż 147 wykładów. Każdy trwający maksymalnie kilkanaście minut. Oczywiście dostęp do materiałów na Udemy jest dożywotni, a platforma szkoleniowa zapewnia certyfikat ukończenia kursu.

Wspólnie z Udemy przygotowaliśmy rabat dla wszystkich czytelników Spider’s Web.

We współpracy z Udemy przygotowaliśmy dla was specjalny rabat, możliwy do wykorzystaniu po wejściu na platformę z tego odsyłacza. Wtedy cena szkolenia Unreal Engine 4 Mastery: Create Multiplayer Games with C++ wynosi zaledwie 52,99 zł., czyli mniej niż cena promocyjna.

*Materiał powstał we współpracy z Udemy

Lokowanie produktu
Najnowsze