Gry  / News

Jednak nie Japonia. Forza Horizon 4 zabierze nas na wyspy Starego Kontynentu i wygląda fenomenalnie

Forza Horizon 4 przeniesie gracza do Wielkiej Brytanii, która wygląda obłędnie na konsoli Xbox One X. Mimo tego trochę boli, że nie potwierdziły się plotki o Japonii jako domyślnym miejscu rozgrywki. Nie obraziłbym się na odrobinę Tokyo Driftu.

Forza Horizon 4 wygląda olśniewająco. Prezentacja pokazująca grę na konsoli Xbox One X powala z nóg. Wielka Brytania jest piękna, pełna szczegółów, żywa oraz majestatyczna. No i do tego bardzo zróżnicowana. Pełna lekkich górek prowincja, nowoczesne miasta, rozległe polany i leśne ścieżki - od razu widać, że gracze będą mieli masę rozmaitych tras do wykorzystania.

W Forza Horizon 4 wielkie wrażenie robią sezony.

W przeciwieństwie do takich gier jak Overwatch czy Call of Duty, sezony w Forza Horizon 4 zostały potraktowane bardzo dosłownie. Nowy sezon to nie tylko nowa zawartość, nowe wyzwania i nowe pojazdy, ale również zupełnie inna pogoda, która całkowicie zmienia świat gry.

Wiosna, lato, jesień, zima - każdą porą Wielka Brytania wygląda inaczej. Inaczej się też po niej jeździ, a śnieg, wiatr i deszcz będą miały odczuwalne znaczenie podczas jazdy. Nawet biorąc poprawkę na to, że Forza Horizon 4 jest znacznie prostsza i bardziej zręcznościowa od równoległej serii Forza Motorsport. Różnice nawierzchni i przyczepności będą od razu wyczuwalne.

Nie mam wątpliwości, że Forza Horizon 4 będzie najlepszymi zręcznościowymi wyścigami 2018 r.

Seria Horizon od lat nie ma sobie równych. Gdy Microsoft nie przenosił jeszcze swoich gier na Windows 10, właśnie Horizon był jednym z głównych powodów, dla których warto było się zastanawiać nad kupnem Xboksa One.

Już nie mogę się doczekać, kiedy położę ręce na Forzy Horizon 4 działającej w 60 klatkach i rozdzielczości 4K na Xboksie One X. Nie mam wątpliwości, że to dla mnie najważniejszy tytuł wyścigowy 2018 roku. Pierwsze fragmenty rozgrywki tylko to potwierdzają.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst