REKLAMA

Cyberpunk 2077 nareszcie na zwiastunie! Poznajcie głównego bohatera i brutalne miasto przyszłości

Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się, że to właśnie na konferencji Microsoftu zobaczymy nowy zwiastun CD Projektu do Cyberpunk 2077 - ich nowej gry, która jeśli nie okaże się hitem, to prawdopodobnie pęknie mi serce.

10.06.2018 22.25
cyberpunk-2077-zwiastun-6
REKLAMA
REKLAMA

Zacznijmy standardowo, czyli od zwiastunu:

Cyberpunk 2077: co wiemy o tym tytule?

Niezmiennie od 2012 r.: niewiele. Za to ten najnowszy zwiastun powstał prawdopodobnie na silniku gry (który zapewne jest udoskonaloną wersją silnika z Wiedźmina 3), więc jest to jakiś pierwszy konkret, którego można się złapać i trzymać kurczowo przez następnych kilka miesięcy.

cyberpunk-2077-zwiastun class="wp-image-748471"

Na więcej szczerze mówiąc nie liczyłem. Pierwszy, pełnoprawny zwiastun Cyberpunk 2077 uchyla rąbek tajemnicy i pokazuje nam świat, w którym przyjdzie nam wcielić się w głównego bohatera, który zgodnie z wymaganiami cyberpunkowego kanonu jest całkiem nieźle uzbrojonym outsiderem. No ale trudno dziwić się, że gra oparta na papierowej grze RPG sprzed 30 lat (pierwszą edycję wydano w 1988 r.) jest jednym, wielkim ukłonem w stronę dystopijnych wizji przyszłości.

cyberpunk-2077-zwiastun-4 class="wp-image-748483"
Nie mogło zabraknąć też futurystycznego, sportowego coupe, które na pewno jest japońskie. Model Quadra to moim zdaniem pokrętne nawiązanie do Toyoty Supry, a napis V-tech z boku sugeruje, że autor tego konceptu lubi też Hondy. JDM 100 proc.

Mamy tu w zasadzie wszystko, co najlepsze: zaawansowane cyberwszczepy, kuloodporne egzoszkielety, wszelkiej maści futurystyczne pojazdy, zaawansowaną broń palną i wirtualną rzeczywistość, w której jeden fałszywy krok może zakończyć się śmiercią w realu. Pierwszy, pełnoprawny zwiastun sugeruje, że gra toczyć się będzie na terenie ogromnej metropolii Night City, gdzie nie brak ciemnych zaułków i szarych stref, które zapewne odwiedzać będziemy często i gęsto.

cyberpunk-2077-zwiastun-2 class="wp-image-748474"
Czy tylko mi ten obrazek kojarzy mi się trochę z Syndicate?

Osobiście liczyłem jeszcze na rozwianie wątpliwości na temat samego gatunku gry. Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się plotki, że Cyberpunk 2077 z RPG zamieni się w grę z gatunku FPS z jakąśtam fabułą w tle. Zakładam, że były to tylko plotki. Ale gdyby ktoś się uparł, to na podstawie najnowszego zwiastunu mógłby wysnuć teorię, że Cyberpunk 2077 będzie takim GTA. Albo klonem Watch Dogs przeniesionym trochę dalej w przyszłość.

cyberpunk-2077-zwiastun-3 class="wp-image-748480"
To przecież oczywiste, że główny bohater musi mieć na kołnierzu kurtki napisane SAMURAI. Inaczej nie miałoby to sensu.
REKLAMA

Bardzo mocno nie chciałbym, żeby tak było. CD Projekt pokazał już, że potrafi robić najlepsze na świecie gry z gatunku RPG. Dlatego mam nadzieję, że i tym razem będę zbierał szczękę z podłogi w trakcie wyświetlania się napisów końcowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA