Sprzęt  / News

Xiaomi Mi Band 3: wyższa cena, ale też większe możliwości w porównaniu do opaski poprzedniej generacji

105 interakcji
dołącz do dyskusji

Oprócz sztandarowego telefonu, Xiaomi zaprezentowało dziś swoją nową opaskę sportową Xiaomi Mi Band 3. Czym różni się od poprzedniej wersji?

Mi Band 3 będzie droższa od opasek wcześniejszych generacji - jej koszt to 169 juanów, czyli ok. 100 zł. Pamiętajmy jednak, że podana cena obowiązywać będzie na rynku chińskim. W Europie zapewne trzeba będzie zapłacić za nią nieco więcej.

Xiaomi Mi Band 3: obsługa gestów i wersja z modułem NFC.

xiaomi-mi-band-3-1

W porównaniu do swojej poprzedniczki, Mi Band 3 ma większy ekran OLED o przekątnej 0,78 cala obsługujący gesty. Dzięki temu producent mógł pozbyć się dotykowego przycisku, znanego z poprzedniej wersji urządzenia. Potwierdziły się też doniesienia o wbudowanym module NFC. Co prawda nie będzie on dostępny w podstawowej wersji opaski. Chcąc dokonywać płatności z nadgarstka, będziecie musieli kupić nieco droższą wersję Xiaomi Mi Band 3 NFC, którą w Chinach wyceniono na 199 juanów (ok. 115 zł).

Xiaomi chwali się też, że Mi Band 3 będzie wodoszczelna i bez problemu można z nią nurkować na 50 metrów głębokości. Wbudowany akumulator ma wystarczyć na 20 dni bez ładowania (jego pojemność to 110 mAh), a moduł Bluetooth dostał aktualizację do wersji 4.2 LE. Tak jak w poprzedniej generacji, opaska posiada również pulsometr, akcelerometr i silnik wibracyjny. Do tego oferuje funkcje w stylu mierzenia kroków, jakości i długości snu oraz najzwyczajniejszy na świecie alarm.

Data europejskiej premiery Mi Band 3 jak na razie pozostaje tajemnicą.

Mi Band 3 będzie dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: czerwonej, czarnej i niebieskiej. Najnowszy model sportowej opaski Xiaomi z pewnością trafi do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju i już niedługo będzie można kupić ją w oficjalnych salonach chińskiego producenta.

Niestety, data europejskiej premiery pozostaje jak na razie tajemnicą. Niecierpliwym nie pozostaje nic innego, niż sprowadzenie sobie tego sprzętu z Chin. W takim przypadku trzeba oczywiście liczyć się z problemami z gwarancją, ale polscy fani sprzętów Xiaomi zdążyli chyba opanować tę procedurę do perfekcji.

Zastanawiam się, czy Xiaomi w tym przypadku nie przesadził lekko z ceną. Poprzednią generację można kupić obecnie za ok. 60-70 zł (o ile trafi się na dobrą promocję w jednym z chińskich sklepów), czyli mniej więcej o połowę taniej, niż Mi Band 3. Jeśli nie zależy wam przesadnie na lepszej wodoszczelności i module NFC, warto zastanowić się, czy poprzednia generacja Mi Band nie jest przypadkiem bardziej racjonalnym zakupem.

Czytaj również: Xiaomi Mi 8? Wstydziłbym się to kupić i wyciągnąć z kieszeni

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst