REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Tak wygląda moja lista życzeń - sprzęty Apple, których premierę chciałbym zobaczyć za trzy dni

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się wiosenna konferencja Apple’a, na której mogą zostać pokazane zupełnie nowe produkty. Ponieważ wydarzenie poświęcone będzie edukacji, liczę na nowego taniego iPada i MacBooka Air z ekranem Retina.

iPad Pro 2018
REKLAMA
355 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

27 marca odbędzie się pierwsza w tym roku konferencja Apple’a. Co prawda firma tym razem nie przewidziała transmisji live, ale i tak we wtorek oczy entuzjastów elektroniki użytkowej będą skierowane w stronę Cupertino, gdzie Apple ma siedzibę, i Chicago, gdzie odbędzie się to wydarzenie.

Czym może nas zaskoczyć Apple?

Producent zaprasza na konferencję słowami „Let’s take a field trip”, czyli w wolnym tłumaczeniu „wybierzmy się na wycieczkę w teren”. Firma chce opowiedzieć o „nowych kreatywnych pomysłach dla nauczycieli i uczniów”.

apple field trip konferencja ipad 2018

Można rozsądnie założyć, że pierwsze skrzypce będzie grać 27 marca oprogramowanie edukacyjne. Spodziewamy się zupełnie nowej wersji aplikacji iBooks oraz nowej odsłony sklepu iBooks Store wzorowanej na App Storze z iOS 11.

Niewykluczone, że pokazany zostanie też nowy sprzęt - a jeśli tak, to skoro Apple zaprasza na wycieczkę, to może chodzić o urządzenia mobilne. Skoro zaś konferencja dotyczy edukacji, mogą być to tablety oraz tanie notebooki.

Liczę na nowego taniego iPada z obsługą rysika.

Zupełnie nowy tani iPad pojawił się w ofercie producenta w minionym roku. Jego specyfikacja spokojnie wystarczy do potrzeb edukacyjnych. Zastosowany w nim procesor pozwoli też na uruchomienie aplikacji edukacyjnych wykorzystujących poszerzoną rzeczywistość.

Jest jednak jeden aspekt, w którym iPad z 2017 roku mógłby zostać poprawiony. Jeśli producent chciałby to urządzenie sprzedawać jako narzędzie do robienia notatek dla uczniów i studentów, tablet powinien zostać wzbogacony o obsługę Apple Pencil.

apple-pencil iPad 2018

Do tej pory rysik Apple’a obsługiwały wyłącznie bardzo drogie iPady z rodziny Pro.

Niewykluczone, że to się zmieni, a docelowo wszystkie iPady będą mogły służyć do szkicowania rysikiem - byłoby to zgodne z kolejnymi doniesieniami. Byle tylko producent obniżył cenę Apple Pencil, obecnie kosztującego zawrotne 99 dol. Dla porównania iPad 2017 w podstawowej wersji z 32 GB pamięci kosztuje 329 dol.

Ze względu na charakter konferencji nie spodziewam się natomiast prezentacji nowego iPada Pro z Face ID. Jestem przekonany, że ten sprzęt zostanie zapowiedziany przed końcem 2018 roku, ale prędzej pojawi się podczas konferencji dla programistów WWDC 2018 - lub nawet dopiero z nowymi iPhone’ami na jesieni.

Wiosenna konferencja jest za to dobrym momentem na debiut MacBooka Air z ekranem Retina.

Plotki o odświeżonym tanim komputerze przenośnym w ofercie Apple’a krążą już od tygodni. MacBook Air nadal jest świetnym urządzeniem. Jest komputerem lekkim, smukłym i ma fenomenalny czas pracy na jednym ładowaniu, a jego wydajność jest wystarczająca do zastosowań biurowych - a to dla uczniów i studentów aspekty kluczowe.

REKLAMA

Największą bolączką MacBooka Air jest ekran. Jeśli tylko Apple wprowadziłby do sprzedaży nową iterację tego notebooka z wyświetlaczem Retina nie zwiększając ceny, mógłby okazać się prawdziwym hitem sprzedażowym wśród osób, które nie wymagają wydajności MacBooka Pro ani gabarytów 12-calowego MacBooka.

Wiele osób mogłoby mimo to i tak kręcić nosem na grube ramki dookoła ekranu w hipotetycznym MacBooku Air 2018. Producent mógłby jednak i temu w części zaradzić, nawet bez ingerowania w konstrukcję. Sporo dałoby pomalowanie ich na czarny kolor, tak jak w pozostałych laptopach z obecnego produktowego portfolio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA