REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Facebook <3 Messengera. Pojawią się nowe funkcje z okazji walentynek

Już jutro pojawi się nowa opcja na Messengerze. Data nie jest przypadkowa, Facebook chce podarować parom mały prezent na walentynki.

13.02.2018
19:08
Facebook wprowadza nowe opcje z okazji walentynek
REKLAMA
REKLAMA

Czasami odnoszę wrażenie, że walentynki to święto obowiązkowe. Musi je uczcić niemal każda firma z niemal każdej branży. Taką presję ewidentnie poczuł Facebook i postanowił z okazji dnia świętego Walentego wprowadzić  kilka ulepszeń do Messengera.

Nagroda za oficjalne ogłoszenie związku.

Już od jutra osobom, które oficjalnie ogłoszą swój związek na Facebooku, platforma Zuckerberga pomoże to uczcić. W momencie potwierdzenia przez drugą osobę relacji, pojawi się okienko rozmowy z wybranką lub wybrankiem, a wraz z nim nowe możliwości. Z okazji podjęcia tak ważkiej w życiu każdego człowieka decyzji Facebook:

  • uczci nowy związek animacją ulatujących w górę krwiście czerwonych serc.
  • ustawi domyślne emoji dla konwersacji na tę z sercami miast oczu.
  • zachęci do zmiany koloru konwersacji, emoji i pseudonimy rozmówcy.
  • przesunie ukochaną/ukochanego na samą górę listy osób, które są dostępne.

Facebook nie tylko zachęca do oficjalnego oznaczania związków, ale też dzieli się statystykami.

Najwyraźniej miłość kwitnie przez komunikator, bo w piątce najczęściej używanych na Messangerze emoji są trzy związane z miłością - serce, twarz z sercami w miejscu oczu i buźka wysyłająca całusa. Co ciekawe to uniwersalna statystyka dotycząca i kobiet i mężczyzn. Najwyraźniej w prywatnych rozmowach częściej dzielimy się pozytywnymi, a nawet bardzo pozytywnymi emocjami.

Najbardziej popularnym kolorem dla konwersacji jest czerwony, kolor miłości, a najczęściej ustawianym emoji dla kanału serce.

REKLAMA

Platforma Zuckerberga podała także, że w zeszłym roku walentynki były dniem, podczas którego użytkownicy Messengera byli najaktywniejsi. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że nie dlatego, że nudzili się na nieudanej randce. Dla tych, którzy i w tym roku poczują potrzebę dzielenia się przeżyciami z okazji dla świętego Walentego, Facebook poleca naklejki na zdjęcia, które może nie sprawią, że fotografie staną się nagle tak stylowe jak z polskiego Vogue'a, ale będą z pewnością pasowały do okazji.

Facebookowi wypada podziękować za prezent, bo przecież każdy gest się liczy. Na następne walentynki wolałabym jednak od największego serwisu społecznościowego w ramach świętowania intymności mniej zakusów na moją prywatność.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA