REKLAMA

Spotify właśnie stało się mekką hipsterów

A wszystko dzięki jednej, nowej, sympatycznej funkcji, która da ci szerszą perspektywę na twoją ulubioną muzykę. Spotify podpowie ci czy byłeś fanem danego wykonawcy, zanim to było modne.

10.09.2015 07.08
Spotify właśnie stało się mekką hipsterów
REKLAMA
REKLAMA

Najczęstszy żart z hipstera, który idealnie podsumowuje subkulturę do której należy? Nabijanie się z nagminnie przez niego powtarzanego „e tam, lubiłem to, zanim to trafiło do mainstreamu”. Hipsterzy za wszelką cenę chcą wyróżnić się z tłumu poprzez manifestację ich zdaniem posiadanego przez siebie niebywałego gustu jeżeli chodzi o muzykę, film czy książkę. Im bardziej podziemne i niepopularne dzieło, tym lepsze.

W muzyce często jednak bywa tak, że garażowe zespoły i młodzi wykonawcy w końcu są dostrzegani przez masy lub wytwórnie, a liczba ich fanów zaczyna rosnąć. Wtedy dla hipstera ów artysta przestaje być atrakcyjny. A Spotify ostrzeże takiego delikwenta, że ów artysta właśnie „się sprzedał”.

spotify found them first

W usłudze pojawi się nowa karta „Found them First”, w której znajdzie się lista wykonawców, których często słuchaliśmy na Spotify, i którzy od tego czasu stali się popularni. Niestety, funkcja ta jeszcze nie działa wszędzie i u wszystkich, więc mieszkający we mnie, bardzo przyczajony i ukryty hipster, nie dowie się, że niektórych kawałków już nie wypada słuchać.

REKLAMA

Choć zdaje się, że Metallica, Guano Apes, Deftones czy AC/DC, a więc najczęściej słuchani ostatnio przeze mnie wykonawcy według Spotify, nie tylko weszli do mainstreamu, a wręcz planują zasłużoną emeryturę….

* Ilustracja: Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA