REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Więc to tak wygląda powrót Nokii na rynek mobilny. Oto zdjęcia modelu C1

Nokia C1 ma być pierwszym telefonem od lat wyprodukowany przez Nokię bez współpracy z Microsoftem. Urządzenie będzie działać pod kontrolą systemu Android i… tak naprawdę nie będzie to pierwszy smartfon fińskiej firmy z oprogramowaniem Google.

07.09.2015
16:05
nokia bell labs Nokia D1C
REKLAMA
REKLAMA

Na mocy umowy z Microsoftem, która wieńczyła przejęcie działu mobilnego i rodziny urządzeń Lumia przez giganta z Redmond, Nokia nie miała prawa przez długi czas sprzedawać smartfonów ze swoim logo.

Umowa zakazująca wydawania urządzeń mobilnych pod marką Nokia niedługo jednak wygaśnie. Jak już wiemy Nokia, po odpoczynku, znów ostrzy sobie zęby na rynek mobilny. Przed weekendem do sieci trafiły pierwsze grafiki przedstawiający spodziewany smartfon Nokia C1 z Androidem.

nokia-c1-android

Dość powiedzieć, że jeszcze podczas współpracy Nokii z Microsoftem pojawiły się smartfony Nokia X, które miały wgranego Androida. W tym smartfonach jednak nie sposób było znaleźć sklepu Google Play, a zamiast aplikacji Google wgrano tam oprogramowanie Microsoftu.

Nokia C1 ma być smartfonem podobnym do tabletu Nokia N1 - za hardware odpowiada podwykonawca, system to niemal czysty Android z mało inwazyjnym ekranem głównym Z Launcher od Nokii. Jak na razie telefon nie został zaprezentowany jednak oficjalnie.

Z tego co można wyczytać w przeciekach, Nokia C1 będzie typowym średniakiem. Spodziewać można się ekranu HD o przekątnej długości 5 cali, 2 GB RAM oraz aparatów 8 Mpix i 5 Mpix.

Render urządzenia sugeruj jednak, że smartfon będzie większy. Do sieci trafiło też pierwsze zdjęcie prezentujące prototyp telefonu, który ma być rzekomo smartfonem Nokia C1.

REKLAMA

Warto też dodać, że nazwa telefonu, jeśli takowy w ogóle trafi na rynek, może się jeszcze zmienić. Nokia C1–00 już w końcu trafiła do sprzedaży… pięć lat temu.

Grafika główna pochodzi ze strony Nokia.com.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA