REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Trudno w to uwierzyć, ale HTC jest dziś jak… AllView, Wiko, czy polski Kruger&Matz

Po tym, jak tajwańska firma spadła na finansowe dno i wielu oczekiwało szybkiej sprzedaży jednemu z chińskich tygrysów, HTC zaczął zarabiać. To już drugi kwartał z rzędu jak sprzedaż smartfonów przynosiła zyski.

03.11.2014
8:44
Trudno w to uwierzyć, ale HTC jest dziś jak… AllView, Wiko, czy polski Kruger&Matz
REKLAMA
110 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

HTC miał wszystko i stracił wszystko - niegdyś największy producent smartfonów z Androidem wypadł ostatnio z… Top 10 największych producentów smartfonów na świecie.

Aż trudno w to uwierzyć.

HTC to dla wielu wciąż topowa marka smartfonów, szczególnie lubiana w Polsce, gdzie docenia się świetną linię wzornictwa urządzeń i odpowiednio szlachetne materiały wykończeniowe.

Tymczasem dzisiaj kwartalna sprzedaż HTC to poziom 1,38 mld dol. po kolejnym spadku z 2,17 mld dol. w poprzednim kwartale. Wprawdzie firmie udało się - i to po raz drugi z rzędu, czego nie było od 2012 r. - zakończyć drugi kwartał z rzędu z zyskiem (19,7 mln dol.), ale niewielu pokusiłoby się o ocenę, że oto kończą się kłopoty finansowe. Pamiętajmy przy okazji, że do większości lokalnych europejskich rynków nie dotarła jeszcze najszybciej rosnąca gwiazda Xiaomi, który może w ogóle stąd wymieść HTC.

Nie wiemy też jak dokładnie sprzedawały się smartfony HTC, bo Tajwańczycy od ponad roku nie podają konkretnych liczb, ale kolejny zjazd na przychodach raczej potwierdza jedno - HTC nie zatrzymało spadków.

Na kolejny kwartał HTC liczy przede wszystkim na świetną sprzedaż tabletu Nexus, który przygotowano w partnerstwie z Google’em. Wiadomo, że wszystko co sygnowane Nexusem sprzedaje się świetnie; HTC liczy więc, że pierwszy od trzech lat tablet własnej produkcji podreperuje budżet.

Sporo marketingowego wiatru puszczone zostało także w kamerę Re (wyglądającą jak peryskop), która zadebiutowała ostatnio w Polsce w sieci Play.

Te dwa produkty, które rzeczywiście mogą liczyć na nieco więcej generycznego PR-u w mediach mają pociągnąć w górę sprzedaż smartfonów. W 4 kwartale, który przecież jest w naturalnej koniunkturze rynku najlepszy w roku, HTC planuje mocniejszą sprzedaż swoich nowych ‚selfie-phone’ów’, by zakończyć rok z dodatnim wynikiem finansowym.

REKLAMA

Tyle że trudno jest oprzeć się wrażeniu, że HTC to dziś marka niewiele większa od AllView, Wiko, czy polskiej Kruger&Matz. Nie jest to już dziś gracz, którym interesowałyby się największe mainstreamowe media, na targach Mobile World Congress HTC wykupuje coraz mniejsze standy, a kolejne konferencje przechodzą bez większego echa.

*zdjęcie główne: Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA