REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kruger&Matz Live 2 LTE, którym nakręcono teledysk, już jest w naszych rękach - pierwsze wrażenia Spider's Web

Na początku października Kruger&Matz zaprosił nas na rumuńską premierę dwóch nowych urządzeń. W Bukareszcie zadebiutował odświeżony smartfon Live 2 w wersji LTE i ciekawa hybryda. Oba urządzenia trafiły już do redakcji na testy, więc pora się im przyjrzeć. Zaczynamy od smartfonu.

23.10.2014
15:43
Kruger&Matz Live 2 LTE, którym nakręcono teledysk, już jest w naszych rękach – pierwsze wrażenia Spider’s Web
REKLAMA
REKLAMA

Seria Live to bez wątpienia najmocniejsze urządzenia, ze wszystkich telefonów oferowanych przez polską markę Kruger&Matz. Wszystko zaczęło się od modelu KM Live, który recenzowałem ponad rok temu.

Smartfon ten doczekał się swojego następcy, którym jest Live 2. Nowszy, szybszy, z wydajniejszymi podzespołami. Całkiem niedawno przyglądał mu się Piotr Barycki, dzieląc się przy tym swoimi wrażeniami.

W Bukareszcie Kruger&Matz zaprezentował mocniejszą wydanie Live’a 2. Nie można jednak powiedzieć, że wersja LTE jest nową generacją flagowca. To raczej kontynuacja, która niesie ze sobą szereg usprawnień oraz mocniejszą specyfikację.

Kruger&Matz Live 2 LTE różni się od wersji Live 2 kilkoma istotnymi szczegółami.

Przede wszystkim jest to pierwszy smartfon w ofercie Kruger&Matz, który obsługuje szybką łączność internetową w technologii 4G LTE. Chęć wprowadzenia do portfolio urządzenia, które zapewni klientom dostęp do szybkiego internetu, którego popularność w Polsce stale rośnie, była impulsem do wypuszczenie drugiej wersji flagowego telefonu.

krugermattz live 2 lte

Jednak to nie koniec zmian. Użytkowników ucieszy fakt obecności 1 GB pamięci RAM oraz procesora Snapdragon 400, który zastąpił Snapdragona 200. Dzięki temu urządzenie zdobywa wyższe wyniki w benchmarkach, a co za tym idzie lepiej sprawuje się w np. bardziej wymagających grach.

Dodatkowo cieszy podział pamięci wewnętrznej, a w zasadzie jej brak. Live 2 LTE podobnie jak poprzedni Live ma 4 GB pamięci wbudowanej, z czego około 2,2 GB jest do dyspozycji użytkownika. Wcześniej stosowany dodatkowy podział na pamieć dla aplikacji i multimediów (zdjęć, muzyki i filmów) uszczuplał miejsce służące do instalacji dodatkowych programów i gier. Teraz nie ma już tego nieszczęsnego podziału. Oczywiście pamięć wewnętrzną obu smartfonów możemy rozbudować za pomocą kart microSD (do 32 GB).

Kolejna zmiana to nowe, lepsze kamery.

Przednia kamera Live 2 miała 2 Mpix a tylna 8 Mpix. W wersji LTE wartości te wzrosły kolejno do 5 i 13 Mpix. Jakość filmów i zdjęć kręconych obiema kamerami jest naprawdę przyzwoita, a najlepszym tego dowodem jest… teledysk, który w dużej części został nakręcony właśnie smartfonem Live 2 LTE. Efekty zobaczcie sami.

Kruger&Matz zaprosił w Rumunii do współpracy popularnego wokalistę What’s UP oraz doskonale znanych producentów Mariusa Moga i Horii Moculescu, którzy byli obecni również podczas premiery produktów w Bukareszcie.

Rumuńscy dziennikarze i blogerzy technologiczni byli co prawda bardzo formalni i nieco spięci koniecznością porozumiewania się z Polakami w języku angielskim, ale dzięki pomocy tłumacza zadali wiele pytań o plany polskiej marki związane ich lokalnym rynkiem. Na wszystkie pytania odpowiadał Michał Leszek, z Kruger&Matz, który przy okazji zapowiedział, że już w 2015 roku w Rumunii wystartuje świetna akcja “It’s your life, just take it”.

W ramach tej zabawy, będącej jednocześnie konkursem Kruger&Matz poszukuje ludzi z pasjami, prezentuje ich szerszej publiczności i nagradza najlepsze sposoby na spędzanie wolnego czasu. Już w poniedziałek finaliści polskiej edycji zawalczą o finansowanie swojej pasji. Właśnie 27 października, dotychczasowe liczniki głosów zostaną wyzerowane, rozpocznie się głosowanie finałowe, a finaliści zawalczą o główną nagrodę.

Kruger&Matz wycenił Live 2 LTE na 799 zł, zaś wcześniejsza wersja w sklepie dystrybutora kosztuje 660 zł.

Przy czym oba smartfony można kupić już za nieco niższe kwoty. Live 2 potrafi kosztować nawet około 600 zł, a Live 2 LTE zapewne jeszcze stanieje, gdy tylko pojawi się na większej liczbie półek sklepowych.

krugermatz 29

Po pierwszych dniach z Live 2 LTE jestem przekonany, że cena tego urządzenia została dobrze skalkulowana. Telefon robi dobre wrażenie i nie zawodzi z biegiem czasu. Spasowanie wszystkich elementów jest bardzo dobre. Nic nie trzeszczy, nie lata, nie hałasuje.

Ciekawym rozwiązaniem było umieszczenie przez producenta lampy LED-owej, również obok przedniej kamery. Dzięki temu można robić zdjęcia selfie nawet w ciemnym otoczeniu. Jedynym problemem jest to, że podczas takiej operacji trudno patrzy się w obiektyw, gdyż zaświecony LED potrafi razić.

REKLAMA

Telefon nie zawodzi też pod względem wydajności. Benchmark Antutu ocenił Live 2 LTE na 16675 punktów, co gwarantuje sprawną obsługę dużych aplikacji i wielozadaniowości. Nowy Live nie powinien mieć też problemów z grafiką 2d oraz 3D, więc będzie bez problemu obsługiwał większość gier. Czy informacje z benchmarka sprawdzą się w praktyce? Tego dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni.

Zapowiada się dobrze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA