REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowe Ceneo to lepsze Ceneo? Zdecydowanie tak!

Po trwających kilka tygodni testach nowe Ceneo wreszcie dostępne jest dla wszystkich. Pierwsze wrażenia? Trudno o takie. Wszechogarniający chaos nie pozwala na zebranie myśli podczas pierwszego przeglądania nowej strony. Dopiero kilka minut spędzone w serwisie pozwala na trzeźwo ocenić dokonane zmiany. Jakie one są i czy warto korzystać z nowego Ceneo?

08.10.2012
13:47
Ceneo wprowadza nowy wygląd serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na powyżej postawione pytania. Z jednego prostego powodu - to, co na początku wydawało się być chaosem panującym na stronie, po chwili przeradza się w uczucie pełnego uporządkowania treści. Przyzwyczajenia dają o sobie znać również w tym przypadku. Poprzednia wersja Ceneo, mimo że nie była doskonała, nie sprawiała też problemów z nawigacją; była przejrzysta, czytelna i bardzo prosta w obsłudze. Można było się do niej po prostu przyzwyczaić i korzystać z komfortem, a wszelkie zmiany przyjmować z negatywnym do nich stosunkiem.

Właśnie dlatego przy przeglądaniu nowej wersji serwisu - jeszcze kilka tygodni temu - nie byłem do niej przekonany. Owszem, prezentuje się bardzo ładnie. Można nawet powiedzieć, że wreszcie to polski serwis wyznacza standardy na międzynarodowym rynku. Mimo to zanim doszedłem do wniosku, że serwis zmienił się na lepsze, musiałem się do tych zmian po prostu przyzwyczaić.

nowe-ceneo-lista-produktow

Co konkretnie zmieniło się na Ceneo.pl? W informacji prasowej przesłanej przez zespół Ceneo czytamy między innymi, że:

Nową wersję Ceneo.pl zaprojektowano w taki sposób, aby wygląd serwisu samoistnie dopasowywał się do najbardziej popularnych rozdzielczości ekranów komputerów, na których będzie przeglądany. Tym samym Ceneo.pl uczyniło duży krok w stronę wykorzystania modnego dzisiaj responsive web design.

Pomysłodawcy projektu mają nadzieję, że przełoży się to na lepszą czytelność prezentowanych na Ceneo.pl treści i wpłynie pozytywnie na doświadczenia zakupowe użytkowników. Równocześnie dążą do tego, aby strona internetowa serwisu ładowała się dużo szybciej. Znaczącą nowością jest możliwość założenia konta użytkownika na Ceneo.pl, jak i zalogowania się do niego poprzez konta na Allegro, Facebooku lub Google+. Oznaczać to będzie jeszcze łatwiejsze składanie zamówień oraz możliwość przeglądania historii swoich zamówień i sprawdzania statusów realizacji. W przyszłości planowane są kolejne funkcjonalności w oparciu o konta na Ceneo.pl.

Na ile wyżej wymienione słowa zgodne są z prawdą? Powiedziałbym, że nawet w 100%. Strona wygląda doskonale zarówno w przeglądarce komputera, na iPadzie, na iPhonie, jak i podczas jej przeglądania w Nokii Lumia. Można powiedzieć, że Ceneo jako pierwsza platforma e-commerce w Polsce poszła z duchem czasu i dostosowała swój wygląd i sposób działania do powszechnie panujących trendów. Brawo za ten ruch.

nowe-ceneo-ipad

Oprócz nowej wersji strony, Ceneo zadbało też o użytkowników urządzeń mobilnych poprzez wdrożenie aplikacji na smartfony, w tym na popularne systemy Android, iOS czy Windows 7. We wrześniu wprowadzono też aplikację na iPady.

REKLAMA

Chciałem się do różnych elementów przyczepić, chciałem móc je skrytykować, ale im dłużej się im przyglądałem, tym bardziej nie mogłem tego zrobić. Nowa wersja Ceneo.pl to kawał dobrej roboty!

nowe-ceneo-kategorie
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA