REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Pizza droższa niż złoto - warta 120 milionów złotych

14.04.2012
10:55
Pizza droższa niż złoto – warta 120 milionów złotych
REKLAMA
REKLAMA

Gdy pisałem o PizzaPortal.pl kilka tygodni temu nawet nie myślałem o tym, że portal z takimi a nie innymi wynikami finansowym jest w stanie pozyskać tak dużego inwestora. Wyniki finansowe spółki złe nie są – choć oficjalnych danych nie mamy, to szacunkowe 2 miliony złotych przychodu za zeszły rok, jak na polskie warunki, to wynik całkiem przyzwoity. Owszem miałem świadomość tego, że portal prędzej czy później pozyska inwestora, ale żeby od razu na 120 milionów złotych?

Jak się okazało 120 milionów inwestycji jest realne, przy czym inwestor, który wyłożył pieniądze na PizzaPortal.pl nie wyłożył ich wbrew powszechnie szerzonej opinii na „łódzki”, czy nawet polski startup. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój kilku portali, w której polski odłam stanowi tylko pewien procent obrotów grupy składającej się z serwisów działających na rynku szwedzkim, fińskim, polskim i austriackim.

Inwestorem jest niemiecki fundusz Delivery Hero zatrudniający w tej chwili ponad 350 pracowników w swoim berlińskim biurze. Firma działa obecnie na rynkach w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Austrii, Szwajcarii, Rosji, Australii i Meksyku współpracując łącznie z ponad 19 000 restauracji.

Przejęcie Grupy OnlinePizza Norden doskonale pasuje do naszej strategii, bo chcemy, żeby Delivery Hero był numerem jeden na świecie. Zespół OnlinePizza zbudował biznes, którego rentowność w najbliższych latach będzie się stale zwiększać. – skomentował Fabian Siegiel, Dyrektor Generalny Delivery Hero.

Pisząc kilka tygodni temu o tym, że PizzaPortal jest liderem branży zamawia posiłków przez internet i to liderem zdecydowanym, nawet przez myśl nie przyszło mi, że sytuacja może potoczyć się właśnie w takim kierunku.

Nowy właściciel będzie chciał zainwestować bardzo dużo w rynek Polski. Już mamy wynajęte całe piętro na Piotrkowskiej 276 w Łodzi i jesteśmy w trakcie rekrutacji ponad 10 nowych pracowników. W Polsce jest wciąż jeszcze dużo do zrobienia. – mówi Lech Kaniuk.

Jak należy ocenić inwestycje o tak wielkiej skali? Z pewnością założyciele PizzaPortal.pl mogą spać spokojnie i przestać martwić się o bieżące finansowanie spółki. Odpowiednie zaplecze finansowe daje olbrzymi komfort. Realizacja kolejnych projektów będzie zależeć teraz głownie od dobrych chęci kontrahentów i ilości pracy jaka zostanie przeznaczona na rozwój serwisu.

Wydaje się, że cel jakim jest osiągnięcie poziomu 6000 współpracujących punktów gastronomicznych jest jeszcze bardziej realny, a przy odpowiednim wykorzystaniu finansów będzie osiągnięty zdecydowanie szybciej niż moglibyśmy dotychczas przypuszczać.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA