REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Spider's Web 3.0 i nowy format newsowy

05.12.2011
16:39
Spider’s Web 3.0 i nowy format newsowy
REKLAMA
164 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dziś ważny dzień dla Spider’s Web i pewnie część z Was domyśla się o co chodzi – ruszamy z nowym layoutem oraz formatem, czyli newsami! Spider’s Web ostatnio rozwija się coraz szybciej i jesteśmy pewni, że dzisiejsze zmiany przypadną Wam, Czytelnikom, do gustu. Nowy layout to wynik długich prac i zażartych dyskusji wewnątrz redakcji. Efekt końcowy w pełni zadowala nas wszystkich i jak możecie zobaczyć Spider’s Web stało się jeszcze bardziej przejrzyste i przyjazne.

Pierwszą najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest poszerzenie szerokości strony do trzech kolumn – oznacza to łatwiejszą nawigację po stronie i lepszą ekspozycję najważniejszych treści. Główny górny widżet “Polecamy” zawiera od razu 3 najważniejsze teksty ostatnich dni i oczywiście daje możliwość przeniesienia się wstecz dzięki nawigacyjnym “kropeczkom”. Widżet jest teraz bardziej konkretny – duże grafiki i widoczne tytuły nie pozostawiają wątpliwości odnośnie treści, a dzięki przejrzystości zaoszczędzą Wasz czas.

Na głównej stronie, jak i podstronie wpisu, poszerzyliśmy kolumnę z tekstem i poprawiliśmy justowanie, “podrasowaliśmy” logo i dodaliśmy przyciski prowadzące do fanpejdży na Facebooku i Google+ oraz zmieniliśmy belkę nawigacyjną. Od dziś oprócz wyszukiwarki znajduje się na niej 5 najczęściej używanych tagów z poprzedniego tygodnia, czyli krótko mówiąc “najgorętsze tematy” ostatnich dni.

Główna kolumna tekstu to wciąż “serce” Spider’s Web, które zyskało ulepszone grafiki (zwróćcie uwagę, że grafiki na całej stronie prezentują się o wiele lepiej i ładniej komponują się z resztą) przy jednoczesnym zachowaniu mocnego akcentu na wstęp, tytuł i ekspozycję autora. To dla nas ważne, bo każdy bloger Spider’s Web to indywidualny charakter i osobowość.

Środkowa kolumna zapowiada po trosze to, w jakim kierunku będzie rozwijał się Spider’s Web – to widżety, które zapewniają dostęp do innych ważnych treści. Na samej górze znajdziecie “Egzekucję Spider’s Web”, czyli wywiady z ważnymi osobowościami polskiej sceny technologicznej i internetowej. Nie bez powodu to “egzekucja”, będzie mocno:) Niżej widżet Minibloga, a jeszcze niżej widget newsowy. W Miniblogu nie będą pojawiały się już newsy i służyć on będzie do prezentacji krótszych ciekawostek i tekstów, które formą nie pasują do głównego grzbietu, ale są ważne, interesujące czy zabawne. Wiadomo czym są newsy, o tym szerzej w dalszej części tekstu. Wszystkimi widżetami łatwo nawigować (te “kropeczki”) i dotrzeć dzięki nim do trochę starszych materiałów.

Trzecia, prawa kolumna to miejsce reklamowe, blogerzy i media społecznościowe. Widżet prezentujący blogerów pozostaje bez zmian – klikając w konkretną osobę możecie dotrzeć do tekstów przez nią napisanych.

Muszę przyznać, że całkowicie nowy dla Spider’s Web format newsowy to mój mały konik. Nieraz zdarzało się, że Czytelnicy pisali, iż część informacji z tekstów i miniblogów pojawia się u nas szybciej niż w wielu wiodących, zagranicznych mediach. Często też miała miejsce sytuacja, kiedy pojawiała się jakaś ważna i ciekawa informacja, ale nie stanowiła materiału na większy tekst, a w miniblogu ginęła lub nie do końca do niego pasowała. I tutaj właśnie wchodzi podstrona newsowa, na której będziecie mogli znaleźć na bieżąco najważniejsze informacje, które będą stanowić dobre tło dla tekstów blogowych (docelowo będzie do subdomena news.spidersweb.pl). Krótkie, zwięzłe i konkretne newsy nie będą pojawiały się fanpejdżach Spider’s Web na Facebooku i Google+, tylko zyskają swoją własną fanstronę. Na głównej stronie Spider’s Web pojawił się jedynie wspomniany wyżej widżet, dzięki któremu można łatwo śledzić wydarzenia. Spider’s Web zyskuje tym samym szerszy zakres tematyczny przy zachowaniu dotychczasowego charakteru. Bardzo się cieszę, że udało się uruchomić ten format i zachęcam do odwiedzania news.spidersweb.pl, dodawania go do śledzonych kanałów RSS oraz “lajkowania” fanpejdża – zapewnimy szybki dostęp do najważniejszych newsów technologicznych.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym layoutem i na odzew – wszystkie opinie mile widziane:)

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA