REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nothing szykuje nowego smartfona. To może być ich najtańszy model w historii

Nowe doniesienia sugerują, że Nothing pracuje nad nowym smartfonem. Nie chodzi jednak o model (3), a coś innego. Jest szansa, że będzie to najtańszy telefon marki w historii.

15.12.2023
20:21
Nothing szykuje nowego smartfona. To może być ich najtańszy model w historii
REKLAMA

Po odejściu z OnePlusa Carl Pei założył swoją markę, która wydaje się miewać nieźle. Wypuściła dwa modele smartfonów, trzy modele słuchawek oraz tańszą submarkę cmf by Nothing, która oferuje zdecydowanie bardziej rozsądnie wycenione urządzenia. Trzeci smartfon producenta będzie tak naprawdę bardzo odchudzoną wersją obecnego modelu Nothing Phone (2). Mimo tego urządzenie zachowa znak rozpoznawczy marki w postaci LED-ów na tylnym panelu, ale nie obędzie się bez zmian w wyglądzie.

REKLAMA

Nothing Phone 2a nadchodzi. Zapowiada się tani smartfon ze światełkami

Już od dłuższego czasu pojawiają się pogłoski mówiące o tym, że nowy tańszy smartfon firmy Nothing jest już opracowywany. Właśnie pojawiła się nowa fala informacji, która wskazuje m.in. na wygląd nadchodzącego urządzenia. Użytkownik X, Yogesh Brar, podaje, że miał okazję zobaczyć działający prototyp modelu Nothing 2a, który zyskał pewne zmiany w wyglądzie, gdzie widać pewną inspirację modelem Samsung Galaxy S10.

Urządzenie ma mieć bowiem wyspę na aparaty umiejscowioną nie w rogu tylnej części obudowy, a na środku. To doniesienie zostało potwierdzone przez kolejnego użytkownika serwisu X, Dylana Roussela, który opublikował krótką animację przedstawiającą omawiany model. Smartfon ma nosić nazwę kodową A142 i jak potwierdza wideo, faktycznie ma na pokładzie wycentrowaną, okrągłą wyspę na obiektywy.

Wokół wyspy znajdują się trzy paski LED, gdzie model Phone (1) i (2) ma LED-y na praktycznie całym panelu tylnym. Dodatkowo pod wyspą widać również dodatkowe paski, które mogą mieć pewne zastosowanie, chociaż obecnie nie ma na ich temat więcej informacji. Całość wygląda naprawdę ciekawie, natomiast to nie koniec doniesień. Ten sam użytkownik zapowiedział, że Phone 2a ma zostać po raz pierwszy w historii wyposażony w procesor MediaTeka – dokładnie model Dimensity 7200, gdzie poprzednie urządzenia oferowały jednostki Qualcomma.

Bazując na wcześniejszych doniesieniach, tak naprawdę możemy skompletować większość specyfikacji technicznej nadchodzącego modelu. Poza procesorem Dimensity 7200 Phone 2a ma oferować 6,7-calowy ekran OLED ze wsparciem odświeżania o częstotliwości do 120 Hz, podwójny zestaw aparatów 50 Mpix oraz akumulator o pojemności 4920 mAh. Jak na razie trudno jest zweryfikować te informacje, natomiast ostatnio pojawiły się przesłanki na temat premiery bliżej nieznanego sprzętu na nadchodzących targach MWC w Barcelonie.

Jest ogromna szansa, że będzie to premiera właśnie Nothing Phone 2a, patrząc na coraz częściej pojawiające się przecieki. Niemniej jednak warto podejść do tych informacji z pewnym dystansem, ponieważ bazują tylko na niepotwierdzonych przez producenta przeciekach i plotkach.

REKLAMA

Więcej o smartfonach możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA