REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sztuczna inteligencja wkracza do komputerów. MSI już z procesorami Intel Meteor Lake

Na rynku debiutują laptopy wyposażone w nowe procesory Intel Meteor Lake, które mają na pokładzie NPU, czyli specjalizowane układy do obliczeń związanych z AI. Wśród producentów prezentujących nowe modele nie mogło zabraknąć MSI.

17.12.2023
7:10
Sztuczna inteligencja wkracza do komputerów. MSI już z procesorami Intel Meteor Lake
REKLAMA

Najgorętszy temat ubiegłego roku to oczywiście AI, czyli sztuczna inteligencja i wszystkie rozwiązania, które jej dotyczą - zarówno programowe, jak i sprzętowe. Zadania powiązane z AI zwykle prowadzone są w chmurze, ale takie obliczenia prowadzimy również za pomocą domowego sprzętu, choćby przy użyciu kart GeForce i specjalizowanych rdzeni Tensor.

Producenci procesorów zostali nieco w tyle, ale szybko nadrabiają zaległości - zarówno nowe procesory Intel Core 14-tej generacji jak i świeżutkie modele AMD Ryzen serii 8000 są wyposażone są w NPU (Neural Processing Unit), czyli właśnie dedykowane układy do obliczeń związanych z AI.

REKLAMA

Firma MSI zaprezentowała właśnie nowe laptopy Prestige AI oparte na procesorach Intel Meteor Lake - zobacz co można się po nich spodziewać.

Nowe laptopy MSI Prestige AI z procesorami Intel Meteor Lake

Prestige to seria laptopów MSI przeznaczona do zastosowań biznesowych i profesjonalnych. Prestige AI pozwoli włączyć do akcji sztuczną inteligencję, więc zakup laptopa z procesorem Intel Core Ultra z pewnością będzie przyszłościowym rozwiązaniem.

Oprócz samych rdzeni NPU, na co można liczyć w przypadku serii MSI Prestige AI? Obudowy tych laptopów będą wykonane wyłącznie z materiałów premium, czyli stopu aluminium i magnezu. Każdy z nich będzie wyposażony w funkcję szybkiego ładowania przez port USB C zgodny z Thunderbolt 4, a więc do akcji wejdą takie technologie jak PD 3.1 i Fast Charge. Przestrzenny układ trzech mikrofonów zapewni doskonałą jakość audio podczas rozmów online, a wbudowana kamerka z funkcją podczerwieni pozwoli na obsługę technologii Windows Hello. Przy okazji nie zapomniano o blokadzie kamery Webcam Lock Switch, czy czujniku zbliżeniowym, wykrywającym obecność użytkownika. Można liczyć na zaawansowany system chłodzenia Cooler Boost 3, który dzięki trzem wentylatorom i ciepłowodom zapewnia wydajność i niski poziom hałasu. Dodajcie do tego Wi-Fi 7 i oczywiście wsparcie MSI AI Engine.

 class="wp-image-4259210"

Seria MSI Prestige AI będzie się składać z następujących modeli:

  • Prestige 16 AI Evo - Zgodność z certyfikatem Intel EVO to nie tylko odpowiednia smukłość i waga, ale i wydajność dzięki wsparciu procesora Intel Core Ultra 7 155H z układem graficznym Intel Arc. Znajdziemy tu między innymi ekran 16:10 o rozdzielczości 2560 x 1600 i jasności 400 nitów, czy SSD PCIe 4.0. Możesz stać się jego właścicielem już w tym miesiącu, bowiem jest już dostępny w przedsprzedaży.
  • Prestige 16 AI Studio - Ten model oprócz wymienionych funkcjonalności zapewnią też wsparcie karty NVIDIA GeForce RTX 4060 - a więc do akcji będą mogły wkroczyć również rdzenie RT i Tensor. Pojawi się w sprzedaży już w styczniu.
  • Prestige 13 AI - Jeśli potrzebujesz czegoś mniejszego to wersja Prestige 13 AI zapewni ekran OLED o przekątnej 13,3 cala o rozdzielczości 2880 x 1800 oraz moc procesora Intel Core Ultra 5 125H.

Zobacz inne artykuły na Spider's Web o podobnej tematyce:

 class="wp-image-4259213"
REKLAMA

No elo, promocja

Jeśli kupisz laptopa MSI z procesorem Intel Core Ultra, to możesz wziąć udział w konkursie, gdzie do wygrania są głośniki bluetooth JBL Flip 6. Laptopy i głośniki są niczego sobie, więc przy zakupie chyba warto spróbować szczęścia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA