REKLAMA

Szykują nowy potężny zegarek. Taki wzięty z kosmosu

Huawei się nie zatrzymuje i najwyraźniej niebawem wprowadzi do Europy nowy zegarek. Jego nazwa sugeruje, że jest wzięty z kosmosu.

29.04.2024 19.26
Szykują nowy potężny zegarek. Taki wzięty z kosmosu
REKLAMA

Będzie to nowa, wcześniej dostępna tylko w Chinach wersja popularnego modelu Huawei Watch 4 Pro. Urządzenie dotychczas było dostępne w kilku wersjach – zwykłej sportowej, niebieskiej, klasycznej i bardziej eleganckiej Elite. Nieoficjalne informacje sugerują, że popularna firma ulepszy ofertę o wariant Space Exploration Edition. Huawei jednocześnie zapowiedział, że w następnym tygodniu pokaże szereg nowego sprzętu.

REKLAMA

Zrobili zegarek z kosmosu. W nowej wersji będzie wyglądał obłędnie  

Jak podaje użytkownik serwisu X ukrywający się pod pseudonimem MysteryLupin, Huawei wypuści Watch 4 Pro Space Exploration poza Chinami. Urządzenie w kwietniu miało swoją premierę w Państwie Środka, natomiast niebawem powinno zostać wprowadzone do Europy.

Co prawda w poście jest tylko informacja, że urządzenie zmierza do Europy. Informator nie zasugerował, kiedy ma to nastąpić ani tym bardziej nie potwierdził źródła, z którego pochodzą te informacje. Jedynie co zostało potwierdzone, to wygląd urządzenia - na renderach widać, że zostało dostosowane do zachodnich realiów, ponieważ na tarczy widzimy język angielski. Wcześniejsze zdjęcia pochodzą z Chin, więc naturalnie, że na tarczy zamiast angielskich słów były znaki chińskie. Jednak stylistyka zgadza się z tym, co zostało pokazane w Chinach.

Urządzenie jest trochę zmodyfikowaną wersją modelu Huawei Watch 4 Pro Elite - producent w tej wersji zastosował szaro-czerwoną stylistkę z tytanową ramą oraz wzorem na koronie, która ma nawiązywać do statku kosmicznego. Jeśli chodzi o specyfikacje urządzenia, to jest bardzo podobna do podstawowego modelu zegarka producenta – sprzęt został wyposażony w 1,5-calowy wyświetlacz AMOLED LTPO. Bateria w urządzeniu ma wytrzymywać maksymalnie do pięciu dni.

Co jednak zostało ulepszone względem zwykłego Watch 4 Pro, to przede wszystkim funkcja Health Glance 2.0, która dodaje nowe funkcje zdrowotne: a dokładniej detekcję bezdechu sennego oraz analizę arytmii i ocenę ryzyka hiperglikemii. Huawei jak na razie oficjalnie nie ogłosił europejskiej premiery tej specjalnej edycji, więc dopiero w niedalekiej przyszłości powinno okazać się, czy w ogóle sprzęt trafi na Stary Kontynent (a jeśli, to za jaką cenę).

Huawei Watch 4 Pro Elegant

Sprzęt w Chinach jest sprzedawany za 5000 juanów, czyli 1000 juanów drożej niż Watch 4 Pro z tytanową kopertą. Najbardziej zaawansowany model z dopiskiem Elite kosztuje u nas 2599 zł, więc możemy oczekiwać nieco większej kwoty za kosmiczny wariant.

Huawei zapowiedział nowe zegarki, laptopy i tablety

Huawei jednocześnie oficjalnie zapowiedział swoją nadchodzącą premierę urządzeń. Ta została zaplanowana na 7 maja, czyli następny wtorek i grafika dot. wydarzenia potwierdza, że przyniesie nowe urządzenia wearables, laptopy MateBook oraz tablety MatePad. Już wcześniej mówiło się, że Huawei chce wydać nowego Watch Fit 3, który pod względem designu będzie wyglądał jak Apple Watch. Oczekuje się również, że premiera przyniesie nowe laptopy Huawei MateBook X Pro 2024, który na początku kwietnia został pokazany w Chinach.

Być może w tym samym dniu dowiemy się co nieco na temat europejskiej dostępności zegarka Huawei Watch 4 Pro Space Exploration. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać do następnego tygodnia.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Huawei przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA